43. Tarım Festivali açılışında Başkan Hacı’ya sevgi seli

16
Babaeski’liler Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’ya olan sevgilerini alkışlarla, balkonlarından çiçekler ve konfetiler yağdırarak gösterdiler. Abdullah Hacı’ya gösterilen sevgi seli festival açılışının önüne geçti.
HABER MERKEZİ
26 Ağustos 2013 Pazartesi günü 43. Babaeski Tarım Festivali açılış töreni için Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’ne gelen CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil’i, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Kavaklı Belediye Başkanı İnci Tunç, Kırklareli Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin,  CHP Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca, partililer ve çok sayıda vatandaş Babaeski girişinde karşıladı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekreteri Taymaylıgil, CHP Babaeski İlçe binasında partililere hitaben yaptığı konuşmasında, bir Trakyalı olarak Babaeski’de olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu, Babaeski Tarım Festivali’nin en iyi şekilde kutlanacağını fakat AKP’nin tarım politikaları ile çiftçinin oldukça mağdur ve zor durumda olduğunu belirtti.
Parti binasındaki konuşma ve sohbetin ardından CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil CHP Kırklareli Milletvekili M. Siyam Kesimoğlu, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’yı makamında ziyaret etti.
Ziyaretin ardından, Başkan Abdullah Hacı, CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil, CHP Kırklareli Milletvekili M. Siyam Kesimoğlu ve beraberindekiler Festival Korteji’ne katıldılar. 
Babaeski 43. Tarım Festivali Korteji’nde Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı sevgisi izdihama neden oldu. Yollar Korteje katılanları almadı. 
Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Babaeski Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil, CHP Kırklareli Milletvekili M. Siyam Kesimoğlu, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Kavaklı Belediye Başkanı İnci Tunç, CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin ve CHP Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca, birlikte kurdela keserek Babaeski Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nin açılışını yaptılar ve Belediye Başkanı Abdullah Hacı’nın daha önce duyurduğu, 5 günde 5 açılış programındaki ilk açılış Festivalin birinci gününde gerçekleştirilmiş oldu.
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı ikinci açılışını da Festivalin ikinci günü saat 18.00’de yapacak. 5 günde 5 açılış programının ikincisi Yeni İçme Suyu Deposu ve Yeni Su Kuyuları’nın açılışı olacak.
Başkan Hacı, açılışın ardından misafirlerine Atatürk Kültür Merkezi’ni gezdirerek bilgi verdi. 
Atatürk Kültür Merkezinin önünde toplanan mahşeri kalabalığın sevgi gösterileriyle Atatürk Kültür Merkezi’nden güçlükle ayrılan Belediye Başkanı Abdullah Hac ı ve beraberindekiler, Korteje katıldılar. Yürüyüş sırasında kaldırımlarda toplanan halk, Başkan Av. Abdullah Hacı’ya sevgi gösterilerini sürdürdü. 
Yürüyüşü evlerinin balkonlarından izleyen Babaeski’liler Abdullah Hacı’ya olan sevgilerini alkışlarla, balkonlarından çiçekler ve konfetiler yağdırarak gösterdiler. Abdullah Hacı’ya gösterilen sevgi seli festival açılışının önüne geçti.
Halkın sevgi çemberi içinde Festival Alanı’na gelen Belediye Başkanı Abdullah Hacı Festival Alanı’nda halka hitap etti. Başkan Hacı, Festivalin 43 yıldır devam ettiğini belirterek, Festivali başlatan Merhum Gündüz Onat’a ve Festivalin gelişerek, büyüyerek bu günlere gelmesinde katkısı olan tüm Belediye Başkanları’na, Belediye çalışanlarına, İlçe Tarım Müdürlüğü’ne, güvenlik görevlilerine, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına ve Festivalin asıl sahipleri olduklarını söylediği Babaeski Halkına şükranlarını sundu.
Başkan Hacı sözlerine şöyle devam etti; “Değerli Babaeskililer, ben bu topraklarda doğdum. Doğup büyüdüğüm bu topraklara sizlerin desteği ile hizmet etme onuruna eriştim. Hizmet aşkımızı, hayallerimizi sizlerle buluşturduk ve 2009 yılından bu güne İlçemizde gerçekleştirilen tüm projeleri, hizmetleri sizlerin desteği ile birlikte inşa ettik, İlçemize kazandırdık.  Babaeski Tarım Festivali Trakya’nın markasıdır.  Bu marka ve bu güzel insanlar olduğu sürece Festivalimiz sonsuza kadar yaşayacaktır. 
5 yıl gibi kısa bir sürede İlçemizin çehresini değiştiren hizmetleri ortaya koyduk.  Bir çok kişinin hayalini bile kuramadığı,  gerçekleştirilmesi imkansız olarak nitelenen projeleri hayata geçirdik, bir kısmını da başlattık. Babaeski için gerçekleştirdiğimiz ve devam eden projelerimizin maliyeti 50 milyon liradır.  Bu kaynakların bulunması o kadar kolay olmadı.  Babaeski olarak gerçekleştirdiğimiz vizyon ile  siyasal ve sosyal ittifaklar sayesinde, Babaeski’nin alt yapısından üst yapısına, tarihinden kültürüne, sosyal yaşamına ve  eğitimden spora kadar  Babaeski için maddi manevi tüm kaynakları elde ettik. Projelerimizin startını verdik ve gece gündüz demeden de çalışıyoruz. En geç iki yıl içinde tüm projelerimizi tamamlayarak hiçbir sorunu kalmamış, mutlu insanların yaşadığı bir Avrupa kentini hayata geçireceğiz. 
Hizmet süremiz içerisinde toplumumuzun yalnız bir kesimini değil, tamamını kapsayan sıcak ve samimi bir iletişim kurduk.  Keyfi ve kibirli bir yönetim anlayışında olmadık. Göreviz süresince asla ucuzluk yapmadık.  Sosyal ve Kültürel fayda anlamında insanlara dokunmayı başardığımızı düşünüyorum. 
Yaptığımız her şeyde gücü sizin sevginizden alıyoruz. Çünkü biz büyükçe bir ailenin fertleriyiz. BİZ BİRLİKTE BABAESKİYİZ. Önümüzdeki yıl yapılacak Yerel Seçimlerde yeni ve güçlü bir çıkışı birlikte yakalayacağız ve Babaeski’ye hizmete devam edeceğiz. 
Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi; “Bir hayalim var. Herkes, her sabah evinden çıkıp işine gidebilsin. Bir hayalim var herkes, kapısının önüne çıktığında komşusuna günaydın diyerek elini uzatabilsin.” 
Bu gün bu Festival döneminde sevgi saygı ve kardeşlik duygularımızı paylaşalım. Barışı gönüllerimizde egemen kılalım. Festivalimiz İlçemize, Bölgemize hayırlı olsun. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım.”  Başkan Abdullah Hacı’nın konuşmasından sonra mikrofona CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil geldi. Tamaylıgil Hükümetin Tarım politikalarını eleştirdi ve Mustafa Kemal Atatürk’ün, Milletin Efendisi ilan ettiği köylümüzün efendiliğinin kalmadığını, Hükümetin buğday, ayçiçeği, pirinç gibi daha bir çok tarım ürününü acımasız şekilde dışarıdan ithal ederek köylünün ürününe değer kaybettirdiğini söyledi. Tamaylıgil, köylünün CHP İktidarı ile yeniden Milletin Efendisi olacağını söyledi. (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here