4 yıllık Üniversite veya Fakülte Mezunu istihdamına destek

11
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Kırklareli İl Temsilcisi Murat Özdemir, 4 yıllık Üniversite veya Fakülte mezunu personelin KOSGEB’in Genel Destek Programı’ndaki Nitelikli Eleman İstihdam Desteği kapsamında destekleneceğini belirterek şunları kaydetti;
 
HABER MERKEZİ 
“İşletmelerin yeni istihdam edeceği 4 yıllık Üniversite veya Fakülte mezunu personeli KOSGEB’in Genel Destek Programı’ndaki Nitelikli Eleman İstihdam Desteği kapsamında desteklenecektir. Destek, işletmenin yeni istihdam edeceği personelin net maaşının yarısının işletmeye bir yıl boyunca hibe olarak iadesi şeklinde uygulanmaktadır. 
İşletmeler desteğin üst limiti dahilinde birden fazla nitelikli eleman çalıştırabilir. Bu desteğin aylık üst limiti istihdam edilen her bir personel için bin 500 TL’yi geçemez. Program süresince bir işletme için desteğin üst limiti 20 bin TL’dir. 
Destekten yararlanmak isteyen işletme personeli istihdam etmeden önce, eğer daha önceden Genel Destek Programlarından herhangi birine başvurmadıysa www.kosgeb.gov.tr sitesinde bulunan Destekler Bölümü’ndeki Genel Destek Programı alt menüsünde bulunan Genel Destek Programı Başvuru Formu’nu ve Genel Destek Taahhütnamesi’ni doldurup imzalayacaktır. Bunun ardından Nitelikli Eleman İstihdam Desteği Başvuru Formu’nu doldurarak bağlı bulunduğu hizmet merkezine teslim etmesi gerekmektedir. Eğer personel istihdam edileli bir ay dolmamış ise yine bu destekten faydalanılabilir.
Ayrıntılı bilgi için KOSGEB Kırklareli Temsilciliği’ne gelebilir veya firmanızın ziyaret edilmesini talep edebilirsiniz.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here