39 Gençlik Grubundan, derbide yaşanan olaylara tepki

29
39 Gençlik Grubundan, derbide yaşanan olaylara tepki

Kırklarelispor 39 Gençlik Tribün Grubu lideri Fevzi Avcıoğlu Kırklarelispor-Kırklareli Sanayispor derbisinde hakemin taraf tuttuğunu öne sürerek, Kırklarelispor’un bu sonuca layık olmadığını söyledi.

Avcıoğlu "Maçtan önce Kırklarelispor Başkanı Volkan Can bizleri küfür etmememiz ve kötü tezahüratlar yapmamamız yönünde uyardı. Bizlerde yapılan bu uyarıları arkadaşlarımıza ileterek maçta küfür edilmemesini sağladık. Ancak bizler küfür etmemize rağmen Kırklareli Sanayispor’un tribününde bulunan 3-5 tane taraftar 90 dakika boyunca bizlere ve oyuncularımıza küfür ettiler. Zaten maç sonrası Sanayispor taraftarı olan ve maç boyunca susmayan bir taraftarın emniyete alınıp kendisine ceza verilmesini haklı buluyoruz.

Bizim tribünümüzde bulunan bir ağabeyimiz ise tribünden çıkmaması sonucu tartaklanarak dışarıya çıkarılmış ve karakola götürülmüştür. Bizim maçtan hemen sonra tribünleri terketmemizdeki amacımız futbolcularımızı buraya çağırmaktı. Olayları büyütmek ve şov yapmak gibi bir düşüncemiz yoktu. Ancak polis bunu yanlış algıladı. Ve sonucunda biber gazları ve coplarla bizleri tribünden çıkardı.

Maça gelecek olursak maçın hakemlerinin Kırklarelili olması son derece yanlıştı. Ayrıca maçta yüzde yüz iki tane net penaltımız verilmedi. Bu yüzden biz Kırklarelispor olarak bu sonucu hak etmiyoruz.

Hafta sonu oynayacağımız karşılaşma için başkanımızdan yine 10 otobüs sözü aldık. Hep destek, tam destek ile takımımızın arkasındayız. Bu bundan öncede böyleydi bundan sonrada böyle olacaktır. Bunu kimse unutmasın ki Kırklareli ASKF ve hakemlere karşı bölgesel lige çıkacaktır." dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here