30 Ağustos Zaferi’nin 91. yıldönümünü coşku ile kutladık

9
30 Ağustos Zafer bayramı ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının 91. yıldönümü Kırklareli’de törenlerle kutlandı. Tüm kurumlar ve caddelerin bayraklarla süslendiği gözlerden kaçmadı. 
HABER MERKEZİ 
30 Ağustos Zafer bayramı ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının 91. yıldönümü Kırklareli’de törenlerle kutlandı. Tüm kurumlar ve caddelerin bayraklarla süslendiği gözlerden kaçmadı. 
Kutlama törenlerine; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Sinan Yayla, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Cumhuriyet Başsavcısı Cemil Akdeniz, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Vali Yardımcıları, ,  Kurum Amirleri Sivil Toplum Kuruluşları Siyasi Parti temsilcileri ve vatandaşlar katılım gösterdi.  
Tören 30 Ağustos 2013 Cuma günü sabah saat 09.00’da Vilayet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Sinan Yayla tarafından çelenklerin konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
Çelenk sunma törenin ardından Kırklareli Valiliğinde Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Sinan Yayla tarafından düzenlenen Tebrik Kabul Töreni’nin ardından ise Vilayet Meydanı’nda geçiş töreni düzenlendi.
Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen programda Kırklareli Anadolu Lisesi Öğrencileri Hande Yüntekin ve Semih Başkurt tarafından şiirler okundu. Semih Başkurt okuduğu Akıncılar şiiri esnasında bir çok vatandaşın göz yaşlarına hakim olamadığı gözlerden kaçmadı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Piyade Kurm. Binbaşı Erol Soylu yaptı. Geçiş törenlerinde Askeri birlikler ve Gaziler ayakta alkışlandı. 30 Törenlerin sona ermesinin ardından protokol erkânının bir kısmı ve vatandaşlar havanın güzel olmasından dolayı İstasyon caddesinde bulunan çay bahçelerine akın etti. (Serkan Koçtürk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here