30 Ağustos Zafer Bayramı’nı coşku ve gururla kutladık “Ordu demek Millet demek, Millet demek Ordu demektir”

30
* 30 Ağustos Zafer Başramı ve TSK Günü kutlama töreninde konuşma yapan
Piyade Kurmay Yüzbaşı Latif Çiçek; “Ordu demek Millet demek, Millet
demek Ordu demektir” dedi.

HABER MERKEZİ
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Günü, Kırklareli merkez ilçede yapılan törenlerle kutlandı.
Kırklareli Vilayet Meydanı’nda saat 08.30’da başlayan törende;  Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı  Tuğgeneral Sinan Yayla, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Cafer Akın ile Siyasi Parti, kurum ve kuruluş temsilcilerinin Atatürk Anıtı’na çelenk sundulyar. Çelenk sunma törenin ardından  saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşımız okundu.
Vilayet Meydanı’ndaki çelenk sunma törenin ardından Orduevi’nde Tuğgeneral Yayla’nın tebrikleri kabul etmesi basına kapalı olarak gerçekleşti.
Kırklareli Orduevi’ndeki tebrikleri kabul etme törenin ardından saat 10.00’da Vilayet Meydanı’nda devam eden törende Vali Aydoğdu, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Yayla ve Belediye Başkanı Çağlayan, askeri araç üzerinden halkı ve tören kıtasını selamlayarak, bayramını kutladı.     
Piyade Kurmay Yüzbaşı Latif Çiçek günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “Ordu demek Millet demek, Millet demek Ordu demektir” diyerek şunları kaydetti;
”Bugün Türk Ulusunun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde asil geçmişinin sahip çıktığı 30 Ağustos Zaferinin 88. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Bu zafer tarihin her döneminde hür yaşamış olan yüce Türk Ulusu’nun Ulu Önder’in etrafında kenetlendiği milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde ya istiklal, ya ölüm parolasıyla sürdürdüğü bir bağımsızlık mücadelesinin tarihe altın harflerle yazılmış bir kurucudur.
* “TSK’nın tarihe açtığı altın sayfadır”
Bu zafer yokluk ve kıtlıklara rağmen dünyanın büyük güçlüklerini dize getirerek dünyaya örnek tarihi mucizeleri gerçekleştiren ve Türk Milleti’nin gerçek taleplerini bir kez daha dosta, düşmana gösteren milletimizin ve kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) tarihe açtığı altın bir sayfadır. Türk Ulusu’nun bağımsızlık taleplerinin ölümsüzlüğün anısı olan bu zafer Türk Ordusu’nun yüksek ve kahramanlık göstergesiyle kalmamış ulusal birlik ve beraberliğinin ne kadar büyük olduğunu ortaya koymuştur.
* “Bir devrim gerçekleştirildi”
30 Ağustos Zaferi’nin milletimiz açısından var oluş, diriliş ve özgürlüğünün devam ettirilmesinin yanı sıra iki önemli yönü daha vardır. Bunlardan birincisi 30 Ağustos Zaferinin ardından Türkiye’nin bir kültür devrimini yaparak çağdaş dünyaya kararlı adımlarla yürümeye başlamasıdır. 30 Ağustos’ta sadece var olma mücadelesine katılmamış, bu zafere müteakip kurulan Türkiye Cumhuriyeti Atatürk önderliğinde laik ulus devletine dönüşümü sağlayarak bir devrim gerçekleştirmiştir. İkinci önemi ise ordu millet dayanışmasının en üst seviyede gerçekleşmesi ve milletimizin bu var olma mücadelesinde topyekun bir bütün olarak yerini almasıdır.”
Merkez ilçe Vilayet Meydanı’nda kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü askeri birliklerin geçişiyle son buldu. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.