“3 yıldır birileri bu işe takoz koyuyor”

7
Kırklareli’nin en büyük sorunlarından biri haline gelen ve 3 yıldır çözüme kavuşturulamayan İğneada Sosyal Tesisler bilmecesi devam ediyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi’nde yeniden görüşülen İğneada Sosyal Tesisler ile ilgili sorunlar devam ederken, İl Genel Meclisi’nin Ocak ayı 2. birleşiminde oy birliği ile yeniden gündeme alındı.
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Ocak ayı 2. birleşimi 3 Ocak 2012 Perşembe günü saat 10.30’da Kırklareli İl Özel İdaresi Meclis Salonu’nda Behçet Şen Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.
Yoklama ve geçen birleşime ait tutanak özetinin okunduğu meclis toplantısında İğneada sosyal tesisler ile ilgili konu yeniden gündeme getirildi.
Meclis Üyesi Nail Özden, 3 yıldır İğneada Sosyal Tesislerin kullanılama açılmasına birilerinin engel olamaya çalıştığını ifade ederek; “3 yıldır bu işe birileri takoz koyuyor” dedi.
İyi niyet değil artık kötü niyet aradıklarını ifade eden Özden, kimin engel olduğu konusunda araştırılma yapılmasını isteyerek;
“Birileri tarafından kasıtlı bir şekilde bu iş şuan ki durumuna geldi. Bizim öncelikli sorunumuz orada Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kiranın ödenmemesiydi. Ancak daha sonra tahsis iptaline kadar bu iş getirildi. 3 yıldır bu işe birileri takoz koyuyor. Burada Özel İdaremiz tarafından alınan binalar var. bu binalar artık kullanılmadığı ve bakım yapılmadığı için daha da harap olmuş durumda. Burada biz değil, Kırklareli halkı değil devlet zarara uğratılıyor. Bu işin olmasına engel her kim varsa özel olarak araştırılıp hesabının sorulması gerekiyor. Bunda artık iyi değil, köyü niyet görüyorum” dedi.
Meclis Başkanı Behçet Şen’de yaptığı konuşmasında, Özelleştirme İdaresi tarafından Özel İdaresi’nce alınan binaların olduğunu hatırlatarak; “biz neden bu kadar geri planda kalıyoruz. Bizim değil aslında Orman Genel Müdürlüğü’nün bize yakın olması gerekiyor. Bizimde orada idaremize ait binalar olduğu için hissemiz, söz hakkımız var. Bizim geri planda bırakılmamız beni çok rahatsız ediyor. Bu duruma bir çözüm bulunması gerekiyor. Biz burada söz sahibi iken neden bu durumdayız” şeklinde konuştu.
Konu ile ilgili söz alan bir diğer meclis üyesi ise CHP Grup Başkanı Hüseyin Taşkın oldu. Taşkın’da Nail Özden’e katıldığını belirterek; “Çevre ve Orman Bakanlığı’nın yazısı ile bizim aldığımız kararda tezat var. Biz meclis olarak Sosyal Tesislerin devir alınması yönünde karar aldık ve bununla ilgili hiçbir işlem yapılmadı. Ben burada konuyla ilgili her konuşmamda sosyal tesislerin devir alınması yönünde sözler söyledim. Ancak bu yer neden teslim alınmadı ve sözleşmenin iptali konusunda yazı yazıldı. Bu yazı hangi birimden çıktı ve altında kimin imzası var. Biz meclis olarak sözleşmenin iptali yönünde bir karar almadık. Burada meclis kararları gözetilmeden yazı yazılarak kendi başına iş yapılmış. Ben Nail arkadaşımıza katılıyorum. Bu işe bir taş koyan var. Bu olayı şiddetle kınıyorum. Gerekirse bu durumu Ankara’ya giderek Çevre ve Orman Bakanı ile görüşelim ve konuşalım” dedi.
Ayrıca Taşkın, Engin Marmara’dan sözleşmenin iptali ile ilgili yazının hangi birimden çıktığını ve altında kimin imzası olduğunu öğrenmek için yazının bir örneğinin meclise getirilmesini ve gerçeklerin gün yüzüne çıkmasını istedi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here