3 bin kişi birlikte İftar açtı

1
Kırklareli’nin Pınarhisar Belediye’sinin 3 bin vatandaşı aynı masada topladığı İftar Çok Amaçlı Pazaryeri’nde gerçekleşti.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Pınarhisar Belediye’sinin 3 bin vatandaşı aynı masada topladığı İftar Çok Amaçlı Pazaryeri’nde gerçekleşti. Pınarhisar Belediyesi’nin hazırlamış olduğu İftar Yemeği’ne büyük ilgi gösterildi. Vatandaşların yanı sıra İftar Sofrası’na Pınarhisar İlçesi’nin mülki amirleri ve İlçe dışından gelen misafirler hep birlikte oruçlarını açmanın mutluğunu yaşadılar.
Pınarhisar çok amaçlı Pazaryeri’nde akşam yapılacak İftar Yemeği için ummalı bir hazırlık başladı. Temizlik, masaların hazırlanması ve diğer hazırlıkları bizzat takip eden Başkan Cingöz emeği geçenler ile bir hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi. Başkan Cingöz emeği geçenlerin hepsine yemeğin güzel geçmesi için fedakarca çalıştıkları için teşekkür etti.
* Kapıda tek tek karşıladı
Pınarhisar Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu “İftar Sofrasında Buluşuyoruz” Etkinliği Pınarhisar halkının yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz iftar öncesi çok amaçlı Kapalı Pazaryeri’ne gelerek vatandaşları kapıda tek tek karşıladı. Karşılamada kendisine Belediye Başkan Yardımcısı Ömürlü Dinçer eşlik etti. Pınarhisar çok amaçlı Pazaryeri’nde organize edilen İftar Yemeği Programı Tek Rumeli Televizyonu tarafından Başkan Mustafa Cingöz’ün günün anlamı ile ilgili görüşleri alındı.
*Vatandaş memnun
İftar yemeği ile ilgili görüştüğümüz vatandaşlar görüşlerini şu şekilde dile getirdiler; “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Başkanımız muhteşem bir organizasyonla bizi aynı sofrada buluşturdu. Bizleri kapıda tek tek karşılamaları ise bize olan saygı sevgi ve verdikleri değerin göstergesi. Emeği geçen başta Başkanımız olmak üzere herkese çok teşekkür ediyoruz. Allah kabul etsin” dediler.
Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz verdikleri iftar ile ilgili; "Düzenlediğimiz bu iftar soframıza emeği geçenlere, davetimize katılmak suretiyle bizleri onurlandıran saygıdeğer misafirlerimize, iftarımızda bulunan ve bulunmayan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. On bir ayın sultanı olan Ramazan Ayı’nın sonlarına yaklaşmaktayız. Oruç başta olmak üzere yapmış olduğumuz bütün ibadetlerin hayırlara vesile olmasını dilerim. Ramazanın rahmet ve bereketinn bolluğunu hepimiz bilmekteyiz. Sosyal yardımlaşmanın ibadet disiplini ile eda edilmesi, olandan olmayana akan hayır pınarlarının açılması ve dünyada yaşayan tüm İslam alemine ulaşmasını dilerim. Herkesin oruçlarının ve ibadetlerini kabul etmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim" dedi.
İftar’a; Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz, Başkan yardımcısı Ömürlü Dinçer, Belediye Meclis Üyeleri,  Belediye çalışanları, Turgut Dibek, İl Genel Meclis Başkanı Av. Cavit Çağlayan, İl Genel Meclisi Üyeleri, Cumhuriyet Başsavcısı, İlçenin Mülki Amirleri, Muhtarlar ve birçok vatandaş katıldı. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.