296 Sokak Köpeği kısırlaştırıldı

16
Kırklareli Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nde Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından Ocak Ayı’ndan bu yana 296 Sokak Köpeği kısırlaştırıldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nde Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından Ocak Ayı’ndan bu yana 296 Sokak Köpeği kısırlaştırıldı.
42 sokak hayvanı ise Kırklareli Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi sayesinde sahiplendirildi.
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, sahipsiz sokak hayvanlarının bakım, tedavi ve beslenmeleri için çalışmaların yürütüldüğünü, Belediye Geçici Hayvan Bakımevi’nde kontrolsüz üremenin önüne geçmek için kısırlaştırma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
* 42 Sokak Hayvanı sahiplendirildi
Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu; “Belediyemizce sokak köpeklerine yönelik toplama ve kısırlaştırma çalışmaları devam ediyor. Kırklareli’de başıboş sokak köpekleri, Belediye ekiplerimiz tarafından iğneyle bayıltılarak hayvan barınağına götürülerek bakımları yapılıyor.  Ocak ayından bu yana 422 başıboş sokak köpeği ekiplerimiz tarafından toplanarak bakımı yapıldı.  296 tane sokak köpeği kısırlaştırılarak, aşıları yapıldıktan sonra yasalar gereği tekrar geri bırakılmıştır. Bu dönem aralığında 42 başıboş sokak köpeği sahiplendirdik” dedi.
* Hayvan sahipleri bize yardımcı olsunlar
Sokak köpeklerinin, ekipler tarafından toplanmasına devam edileceğini belirten Başkan Kesimoğlu; “Sokaklarda gezen sahipli köpekler bazen büyük sorun oluşturuyor. Hayvan sahipleri, hayvanlarının sokakta başıboş gezmesini önlerlerse, sahipsiz hayvanların tespiti ve toplanması daha da kolaylaşacaktır. Sokak hayvanlarının aşırı ve kontrolsüz üremesinin önüne geçmek ve hayvanların daha iyi ve sağlıklı koşullarda yaşamasını sağlamak amacıyla çalışmalarımız sürecek” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here