28 kişi belgelendi

3
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Kırklareli Hizmet Merkezi Müdürlüğü İşbirliği ile düzenlenen uygulamalı girişimcilik kurusunu tamamlayan 28 kişi sertifikasını aldı. 
HABER MERKEZİ 
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Kırklareli Hizmet Merkezi Müdürlüğü İşbirliği ile düzenlenen uygulamalı girişimcilik kurusunu tamamlayan 28 kişi sertifikasını aldı. 
Ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayıp sertifika almaya hak kazananlar için 23 Temmuz 2015 Perşembe günü saat 11.00’da Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir tören düzenlendi. Buradaki törene; Kırklareli İŞKUR Müdürü Hasan Aksoy, KOSGOB Kırklareli Hizmet Merkezi Müdürü Mahmut Özkaya, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erdoğan Semerci ve kursiyerler katıldı. 
* “İş dünyası başarısızlığı kabul etmez.”
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erdoğan Semerci, İş Dünyasının başarısızlığı kabul etmediğini söyledi. Sertifika törenin açılış konuşmasına yapan Semerci şunları kaydetti;
“İş dünyası başarısızlığı kabul etmez. İş dünyasında başarı çok çalışmak, mücadele ve girişimcilik ruhu ile olur. Çalışmak ve girişimcilik ruhu zaten hepimizin ruhunda var.  bu çalışmalar bizim odamızın genel anlamda görevlerinden birisidir. Bu çalışmalarda bizlere yardımcı olan, her zaman bizimle birlikte olan sayın KOSGEB Müdürümüz, İŞKUR Müdürümüze odam adına teşekkür ediyorum. Bu kurusu başarı ile bitiren kursiyerlerimize bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim.” Hasan Aksoy’un ardından KOSGOB Kırklareli Hizmet Merkezi Müdürü Mahmut Özkaya şunları kaydetti; 
“İlk olarak Ticaret ve Sanayi Odasına teşekkür etmek istiyorum böyle güzel bir eğitim programı düzenleyip ilimize de girişimciliğe katkı sağladı için. Girişimci adaylarımıza da böyle Eğitim Programı’na katılıp başarı ile mezun oldukları için tebrik ediyorum.”  Kırklareli İŞKUR Müdürü Hasan Aksoy’un ardından kursiyerle belgeleri verildi. 
* 30 bin liraya kadar hibe ve 70 bin TL’lik Sabit Yatırım (Kredi) Desteği
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB Kırklareli Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilecek olan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”ni başarı ile tamamlayıp “Katılma Belgesi” almaya hak kazanan katılımcılar, işletmelerini kurdukları takdirde iş planlarını hazırlayarak KOSGEB mevzuatı çerçevesinde 30 bin liraya kadar hibe ve 70 bin TL’lik Sabit Yatırım (Kredi) Desteği kapsamında 4 yıl vadeli ve 2 yıldan sonra geri ödemeli destekle beraber toplamda 100 bin TL’lik Yeni Girişimci Desteği` ne başvurma hakkı kazanacaklardır. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here