”2500 Köye 250 Bin Kitap” projesi kapsamında Kırklareli’de dağıtım yapıldı

4
Denizbank ile Tarım ve Köyişleri Bakanlığı işbirliğiyle yürütülen ”2500 Köye 250 Bin Kitap” projesi kapsamında Kırklareli’de kitap dağıtımı yapıldı.


HABER MERKEZİ
2009 yılında başlatılan ”1000 Köye 100 Bin Kitap” projesinin kapsamı genişletilerek sürdürülen ”2500 Köye 250 Bin Kitap” projesi çerçevesinde düzenlenen dağıtım töreni, 02 Şubat 2011 Çarşamba günü Kırklareli Tarım Müdürlüğünde gerçekleştirildi.
Kırklareli Tarım Müdürü Hasan Çebi yaptığı konuşmasında şunları kaydetti;
“Yayım çalışmaları faaliyetinden dolayı bizlere destek veren Denizbank yetkililerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bizlerde iş birliği içerisinde çalışma arkadaşlarımızla beraber bütün köylere bu kitapları ulaştırmaya çalışacağız. TARGEL mühendisi ve veterineri olamayan köylerimizde de bizzat tarım il müdürlüğünde çalışan mühendis arkadaşlarımızla beraber eğitim çalışmalarını sürdürdük.”
Hizmet içi eğitim kurslarının devam ettiğini ifade eden Çebi, eğitim konusunun başlı başına bir konu olduğunu vurguladı.
Denizbank Avrupa 3. Bölge Müdürü Burak Koçak; "Çiftçinin bilinçlenmesine katkıda bulunuyoruz. Sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde imza attığımız kampanyayla tarıma verdiğimiz finansal desteğin yanı sıra üreticilerin sosyal hayatlarına da destek veriyoruz. Üretimin daha verimli yapılabilmesi için üreticilerin bilinçlendirilmesine katkı sağlamaya çalışıyoruz” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından, tarımsal içerikli 100 kitaptan oluşan ve Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi (TARGEL) kapsamında görev yapan personele yönelik hazırlanan ”tarım bilgi setleri’’ muhtarlara teslim edilmesinin ardından kitap dağıtım töreni sona erdi. (ue)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.