250 Yataklı Kırklareli Devlet Hastanesi’nin temelini atan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu;

49
“Hastanemizi 29 Ekim 2015’te hizmete açacağız”


* Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu hastanenin yapıldığı mahalledeki Romanlara ait evlerin yıkılacağı yönündeki dedikodulara; “Biz asla yıkan olmadık, yapan olduk. Roman kardeşlerim korkmayın asla yıkmayacağız. Bu mahalle bu hastane ile birlikte daha da zengin olacak. Onun için sizden isteğim birlik ve beraber olun. Sizi çok seven Recep Tayyip Erdoğan var” diyerek yüreklere su serpti.
* Temel atma tarihinin geciktiğini de belirten Bakan Müezzinoğlu, firma yetkilisinin yanına çağırarak hastanenin 1 Mart 2016 tarihinde bitirilmesinden Kırklarelililerin memnun olmadığını belirterek, Kırklareli Devlet Hastanesi’nin 29 Ekim 2015 tarihinde açılacağı müjdesini vererek; “Hayırlı olsun” dedi.
HABER MERKEZİ
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’nde yapımı tamamlanan 100 Yataklı Babaeski Devlet Hastanesi’nin hizmete açılış töreni ve Kırklareli merkez ilçede yapımına başlanan 250 Yataklı Kırklareli Devlet Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin temel atma törenlerine katılmak üzere 05 Mart 2014 Çarşamba günü Kırklareli’ye geldi.
100 Yataklı Babaeski Devlet Hastanesi’nin açılış törenin ardından saat 15.30’da Kırklareli merkez ilçe Yayla Mahallesi Çamlık Mevkii’nde yapımına başlanan 250 Yataklı Devlet Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin yapılacağı alana gelen Bakan Müezzinoğlu burada başta romanlar olmak üzere mahalle sakinleri tarafından büyük bir coşku ile karşılandı.
Düzenlenen temel atma törenine; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, AK Parti İstanbul Milletvekili Gülay Dalyan, Cumhuriyet Başsavcısı Cemil Akdeniz, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Ömer Lütfi Mor, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Şenel Akgöz, AK Parti Kırklareli Belediye Başkan Adayı Selahattin Minsolmaz, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz, AK Parti İl Teşkilatı Yöneticileri ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye ve Kırklareli İl Genel Meclisi Adayları, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri ile partililer katıldı.
* Gürşan; “10 yıldan beri Türkiye’yi hizmete doyurduk, doyurmaya da devam edeceğiz”
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan temel atma töreninde ilk konuşmayı yapan AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan şunları kaydetti:
“100 yataklı Babaeski Devlet Hastanesi’nin açılışını yaptık. Babaeskilileri 5 yıldızlı otel konforundaki hastanelerine kavuşturduk. Şimdi ise Kırklarelili hemşerilerimin özlemle beklediği 250 Yataklı Kırklareli Devlet Hastanesi’nin temelini atacağız. İşte burada bizim farkımız ve gücümüz ortaya çıkıyor. Çünkü biz hizmet odaklı bir partiyiz. Hizmet demek AK Parti demek. Hizmet demek, yol demek, köprü demek, baraj demek, hastane demek AK Parti demektir. 10 yıldan beri Türkiye’yi hizmete doyurduk, doyurmaya da devam edeceğiz. O yüzden Durmak yok, yola devam, çalışmaya devam diyoruz. 1 Mart Cumartesi Günü Başbakanımız buradaydı. 10 yıl boyunca yaptıklarımızı anlattı. Bir saat yetmedi, inanın 24 saat anlatsa yapılanları anlatmaya zaman yetmez. Ne dedi Kırklareli’de 10 yılda yaklaşık 4 katrilyonluk yatırım ve hizmet yapılmış. Türkiye Cumhuriyetinin en fazla yatırım yapan hükümetiyiz. Ama bu yetmez. Çünkü biz gücümüzü sizden alıyoruz. Hizmetkârlık yapıyoruz, efendilik değil. Birileri kasetle montajla siyaset yapmaya çalışıyor.
* Gürşan; “Ana muhalefet Lideri’nin, vizyonu yok, dedikodu siyaseti yapıyor”
Birkaç gün sonra Ana Muhalefet lideri geldi. Ben Ankara’daydım, televizyondan dinledim. Bir tane proje söyleyemedi. Vizyonu yok, dedikodu siyaseti yapıyor. Kaset siyaseti, montaj siyaseti. Ama unuttukları bir şey var; “Biz gücümüzü sizlerde, bu milletten alıyoruz.” Biz gücümüzü otuz yıl boyunca gözleri yaşlı anaların dualarından alıyoruz. 1.5 yıldan beri bu memlekette şehit cenazesi yok. Biz gücümüzü devletin şefkatli elini yanında hisseden engelli kardeşlerimizin dualarından alıyoruz. İz gücümüzü sınır boylarında bu memleketi koruyan ve 1,5 seneden beri terörün olmadığı bir ortamda görevini yapan Mehmetçiklerden alıyoruz. Biz gücümüzü okul sıralarında artık kitaplarını bedava bulan, akıllı tahtalarla artık modern binalarda eğitim gören öğrenci kardeşlerimizin dualarından alıyoruz. Ve biz gücümüzü, AK Parti iktidarı ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nde ilk defa eşit muamele gören roman kardeşlerimizin dualarından alıyoruz. Çünkü biz milletiz. Dolayısıyla siz bizim arkamızda olduktan sonra, ister ülke içinde, ister ülke dışında istedikleri kadar montaj kaset çıkarsınlar, istedikleri kadar tezgah kurup oyun kursunlar AK Parti İktidarını deviremeyecekler. Şimdi önümüzde 30 Mart Seçimi var. Biz size inanıyor ve güveniyoruz. 30 Mart inşallah Trakya’da büyük değişim ve dönüşümün başlangıcı olacak. Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’de sizlerin gücü ve oylarıyla AK Partili Belediyeler iktidara gelecek ve Yerelde de sizlere hizmetin en iyisini getireceğiz. Kırklareli’ne getirilen en büyük hizmetlerden olan ve Kırklareli’nin en büyük ihtiyaçlarından olan 250 Yataklı Kırklareli Devlet Hastanesi’nin Temel Atma Töreni’ni gerçekleştireceğiz. Bu  vesilesiyle başta Başkanımız, Sağlık Bakanımız ve Tüm emeği geçen arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Bu Temel Atma Töreni inşallah Kırklareli için hayırlara vesile olur. Sözümü bitirmeden bir hususa dikkat çekmek istiyorum. Biz Temel atarız ve kısa sürede bitiririz.”
* Yaman; “Hemşehrilerimiz yüksek konforlu modern sağlık tesislerine kavuşup, güzel hizmetler alacak”
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman yaptığı konuşmasında tesislerin tamamlanması ile birlikte Kırklareli halkının konforlu ve modern tesislerde hizmet alacağını belirterek; “250 Yataklı Kırklareli Devlet Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizin teme atma töreni için bugün burada toplanmış bulunmaktayız. Bildiğiniz gibi; Doktora ulaşmanın, ilaca ulaşmanın, yakınında hastane bulmanın büyük sıkıntılı olduğu dönemler atlatıldı. Hastaneye gelemeyen hastanın ayağına doktorun gittiği bir Türkiye var. Kırklareli olarak sağlık alanındaki yatırımlardan ağabeyimiz, değerli büyüğümüz Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu sayesinde çok büyük pay alıyoruz. Temelini bugün sayın bakanımızın atacağı tesislerin bitmesi ile hemşehrilerimiz yüksek konforlu modern sağlık tesislerine kavuşup, güzel hizmetler alacak. İlimize ve Tarakyamıza hayırlı olması dileklerimiz ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile Kırklareli Devlet hastanemizin kısa sürede tamamlanacağını belirtiyor, bu vesile ile Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na ve hükümetimize şükranlarımı sunuyor, hepinize saygılar diyorum” dedi.
* Müezzinoğlu; “Biz yıkmaya değil, yapmaya geldik”
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Kırklareli’ye yapılacak olan hastanenin 250 yataklı olduğunu ancak 300 yatak kapasitesine sahip bir hastane olduğunu belirtti. Bakan Müezzinoğlu, şunları kaydetti:
 “Bugün Kırklarelimiz için çok anlamlı ve çok güzel bir gün. Babaeski İlçemizde az önce 100 Yataklı, Çağdaş ve son derece modern bir Devlet Hastanesi’nin açılışını yaptık. Şimdi de Kırklarelimizin güzel insanlarına yakışan son derece çağdaş ve modern 250 Yataklı, 300 Yatak kapasiteli Devlet Hastanemizin temelini atacağız. Özellikle Cumhuriyet Halk partililer bu projeye Hotel gözüyle bakabilirler. Biz diyoruz ki; Ey Kılıçdaroğlu bu Hotel değil Hastane. İç Donanımı, Altyapısı, Ameliyathaneleri, Tomografileri, Yoğun Bakımları, Bebek Yoğun Bakımları, Yeni Doğan Yoğun Bakımları ile burası bir Hastane. Onların ufkunda böyle bir şey yok. Onların ufkunda iftira var. Onların vizyonunda dedikodu var. Onların ufkunda bu milletin hayallerini karartmak var. Onların ufkunda bu milletin kaderi ile oynamak var. AK Parti ise daha iyinin daha güzelin peşinde koşuyor. Amerika’da ne varsa Türkiye’de de o olacak diyor. Londra’da ne varsa İstanbul’da da o olacak diyor. Atina’da ne varsa Kırklareli’de de o olacak diyor. Onun için bu modern ve çağdaş hastaneleri yapıyor. Diş Hekimleri arkadaşları alınmasınlar. Onları seviyoruz. Ama Diş Hekimleri’nin muayenehanelerinde bile bizim yapacağımız Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizdeki gibi çağdaş ve modern ünitler yok. Çünkü artık Türkiye Cumhuriyeti Devleti var. Milleti ile beraber yürüyen AK Parti var, Recep Tayyip Erdoğan var. Biz milletimizin önünde sağlık alanında ulaşılması için hiçbir engel bırakmadık. Biz milletimizin Aile Hekimleri ile her türlü hizmeti alabilmesi, her türlü uzmana ulaşabilmesi, her türlü laboratuar ve teknolojiye ulaşabilmesi anlamında bütün engelleri ortadan kaldırdık. Biz asla yıkan olmadık, yapan olduk. Roman kardeşlerim korkmayın asla yıkmayacağız. Bu mahalle bu hastane ile birlikte daha da zengin olacak. Onun için sizden isteğim birlik ve beraber olun. Sizi çok seven Recep Tayyip Erdoğan var. İnşallah Kırklareli’de Belediye ve yerel yönetimler de iktidar ile yan yana omuz omuza yürüdüğünde o zaman Kırklareli’nin geleceği kazanacak sizler kazanacaksınız. Sizlerden birlik ve beraberlik içerisinde 30 Mart’ta sandığa koşmanızı istiyorum.  Size tuzak kuranların tuzağını sandıkta bozmaya var mısınız? Bizlerde başta Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere merkezi iktidarı ile yerel yönetimleri ile Belediye Başkanlarımız ile İnşallah Selahattin Minsolmaz kardeşimiz ile Meclis Üyesi Adaylarımız ile sizlerin efendiniz değil, sizin hizmetkârınız olmaya devam edeceğiz. Çünkü biz sizi seviyoruz. Çünkü siz hizmetin en iyisine en güzeline layıksınız.  Devlet hastanemizin temel atma süreci biraz gecikti. Bunu telafi etmemiz gerekiyor. Hastanenin bitiş tarihi 1 Mart 2016 olarak görülüyor. Bu duruma bende razı değilim. Müteahhit Firma yetkilisi “2015 yılı sonuna ben hazırlarım” diyor. Bende diyorum ki 29 Ekim 2015’te Kırklareli Devlet Hastanesi’ni hizmete açacağız. Hayırlı uğurlu olsun. Çünkü biz Cumhuriyeti seviyoruz. Cumhuru seviyoruz. Cumhuriyet Bayramı’nda inşallah hastanemizin açılışını yapacağız.”
Yapılan konuşmaların ardından Kırklareli İl Müftüsü İsmail Bayrak tarafından dualar edilerek kurban kesildi. Ardından başta Sağlık bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu olmak üzere protokoldekiler ile birlikte butona basarak250 Yataklı Kırklareli Devlet Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin temelini attı. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here