23 Nisan Coşkusu bugün başlıyor

19
* 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri bugün başlıyor. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın anlam ve önemine uygun olarak coşku ile kutlanmasını sağlamak, böylece Atatürk ilke İnkılâplarıyla ve Anayasamıza bağlılığı geliştirmek ve ulusal birliği pekiştirmek amacıyla hazırlanan kutlama etkinlikleri bugün başlıyor. 
HABER MERKEZİ
Büyük Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm Dünya Çocukları’na armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nın 94. Yıldönümü kutlamaları bugün saat 11.00’da Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü’nde Cumhuriyet Ortaokulu’nun düzenlediği Halk Oyunları ve Resim Sergisi ile başlayacak. 22 Nisan 2014 Salı günü 12.00’da Ahmet Mithat Ortaokulu’nda i pilav günü yapılacak.
* Şenlik Yürüyüşü 
“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” 94. Yıldönümü resmi kutlama programı şenlik yürüyüşü ile başlayacak. 23 Nisan 2014 saat 08.45’te Eğitim Kurumları Müdürleri, programı gerçekleştirecek okulların yöneticileri ile 30’ar kişilik öğrenci grupları şenlik yürüyüşünde hazır bulunacakla. Saat 08.45’te Dingiloğlu Parkı önünden toplanarak hareket edecek olan kortej, davul zurna eşliğinde Mustafa Kemal Bulvarı, Fevzi Çakmak Caddesi’ni takiben Atatürk Anıtı’na Şenlik Yürüyüşü yapılacak. Atatürk Anıtına Çelenk sunma töreninden sonra törene katılacaklardan oluşan kortej Atatürk Anıtından Festival alanına gidilecek.  
* Çelenk sunma töreni 
Şenlik yürüyüşünün ardından saat: 09.30’da Vilayet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı önünde Çelenk sunma töreni yapılacak. Çelenk Sunma Yönetmeliği’ne uygun olarak hazırlanacak çelenkler en geç saat 09.00’da Atatürk Anıtı önünde taşıyıcıları ile birlikte sunuşa hazır bulundurulacak ve çelenkler saat 09.30’da Atatürk Anıtı’na bizzat Birim Amirlerince sunulacak. 
Tören sorumlusunun çağrısı üzerine Mustafa Kemal Atatürk ve TBMM’nin kuruluşunda ve çalışmalarında emeği geçen Türk büyüklerinin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunulacak. 
 Atatürk Ortaokulu Müzik Öğretmeni Gökçen Oktay Mutluer yönetiminde koro ve törene katılanlar tarafından İstiklal Marşı söylenecek. Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilen bir kız, bir erkek öğrenci tarafından şanlı bayrağımız göndere çekilecek. 
* Makamları çocuklar üstlenecek 
Saat 10.00-10.15 arasında sekiz İlköğretim Okulu’ndan seçilecek bir kız, bir erkek öğrenci; Okul Müdürü nezaretinde; Kırklareli Valiliği’ni Atatürk İlkokul, 55. Mknz. Piyade Tugay Komutanlığını Ahmet Yener İlkokulu, Belediye Başkanlığı’nı Kırkşehitler İlkokulu, Cumhuriyet Başsavcılığı’nı Karahıdır İlkokulu, Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü’nü Ziya Gökalp İlkokulu, İl Jandarma Komutanlığı’nı Kocahıdır İlkokulu, İl Emniyet Müdürlüğü’nü Fahri Kasapoğlu Orta Okulu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü Gazi Osman Paşa İ.O. ziyaret edecekler. Belli süre için bu makamları sembolik olarak üstlenecekler. 
* Festival Alanı’nda şenlik var 
23 Nisan 2014 Çarşamba günü Festival Alanındaki tören saat 10.30’da başlayacak. Vilayet Meydanı’nda Çelenk sunma törenin ardından Festival Alanı’nda bir tören düzenlenecek. Buradaki tören Atatürk İlkokulu-Ortaokulu öğrencilerinin Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi ile başlayacak. Daha sonra terenin açılış konuşmasını Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz yapacak.
Törenin devamı şu şekilde olacak;
Şiir Sunumu (Cumhuriyet Ortaokulu Öğrencileri)
Türkü Canlandırma gösterisi (Ahmet Yener İlkokul-Ortaokul öğrencileri)
Şiir Sunumu (Kırklareli Özel Eğitim Uygulama Merkezi Öğrencileri)
Bayrak Rondu gösterisi (Hüsamettin Ahmet Ateş Anaokulu Öğrencileri)
“Bir Dünya Bırakın” Ront Gösterisi (Atatürk İlkokulu-Ortaokulu Öğrencileri)
23 Nisan Şiir Tablosu Gösterisi (Atatürk İlkokulu-Ortaokulu Öğrencileri)
Folklorik Modern Dans Gösterisi (Zübeyde Hanım Anaokulu Öğrencileri)
Şiir Sunumu (Cumhuriyet Ortaokulu Öğrencileri 
Playback Gösterisi (Özel Kırklareli Fen Bilimleri İlkokulu-Ortaokulu Öğrencileri)
Stantların ziyaret edilmesi 
Müzik Öğretmeni Mehmet Bulun tarafından Çocuk Konseri Sunumunun ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 94. Yıl Dönümü kutlama törenleri sona erecek. 
* 23 Nisan etkinlikleri Cuma günüde devam edecek
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri 25 Nisan 2014 Cuma günüde devam edecek. 13.30-16.30 saatleri arasında Karahıdır İlkokulu-Ortaokulu Karahıdır Korusu’nda Uçurma Şenliği düzenleyecek. Saat: 12.00’da Ahmet Mithat Ortaokulu’nda Sihirbaz Gösterisi yapılacak. Saat 12.00’da Kocahıdır İlkokulunda Pilav Günü yapılacak. Saat 10-30-17.30 saatleri arasında Hüsamettin Mehmet Ateş Anaokulunda Çocuklar Harikalar Diyarında oyun bahçesi kurulacak. Son olarak Cuma günü Ahmet Mithat Ortaokulu’nun Kültür Merkezi Alt Salonu’nda düzenleyeceği Tiyatro Gösterimi ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı haftası etkinlikleri son bulacak. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here