23 Nisan çocukları Barış Güvercinlerini uçurdu

8
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kırklareli Ziya Gökalp İlköğretim Okulu tarafından bir etkinlik programı düzenlendi. 26 Nisan 2011 Salı günü okul bahçesinde düzenlenen etkinliğe çok sayıda öğrenci velisi katılarak yoğun ilgi gösterdi.
HABER MERKEZİ
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikte Okul Müdürü Savaş Türkoğlu bir açılış konuşması yaparak şunları söyledi;
“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 91. yılını kutluyoruz. Bu programı düzenlemede başta Okul Aile Birliği Başkanı ile diğer arkadaşlara, siz velilere ve değerli öğretmenlere desteklerinizden ötürü teşekkür ediyorum. Sözü fazla uzatmadan öğrencilerin gösterilerine geçek istiyorum.”
Programda ilk olarak ana sınıfı öğrencilerin müzikler eşliğinde kelebek ve arı kostümleri ile yaptıkları dans gösterisi sergilendi. Daha sonra 4 sınıf öğrencilerinin dans gösterisi sergilendi. 5-A sınıfı öğrencileri tarihi kıyafetler ile sergilediği dans gösterisi beğeni ile izlendi. Programın devamında 8-A sınıfı öğrencisi Büşra Memiç 23 Nisan isimli şiirini seslendirdi. Daha sonra ana sınıfı öğrencilerinin ünlü çizgi film olan Şirinlerin kostümleri ile hazırladıkları dans gösterisi sergilendi. Programın en ilgi çekici gösterisi 2 sınıfların “Hayat Bayram Olsa” şarkısı ile yaptıkları gösteri oldu. Öğrenciler ellerindeki ponponlar ile birbirinden güzel hareketler yaptıktan sonra gösterinin finalinde Barış Güvercinlerini uçurdular. Bu gösterinin ardından 1. sınıfların folklor ekibinin halk oyunları gösterisi sergilendi. 2-A sınıfı öğrencilerinin “Şakacı Çocuk” skeci izleyenleri gülmekten kırdı geçirdi. Program süresinde Okul Aile Birliği’ne kaktkı sağlama amacı ile tüm katılımcılara lokma satışı yapıldı. Gerçekleşen program bilgi yarışması ve satranç turnuvasında derece alan öğrencilere Okul Müdürü Savaş Türkoğlu tarafından ödül verilmesi ile son buldu. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.