23 Nisan Bayramımız kutlu olsun

10
“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nın 91 yılı tüm yurtta olduğu gibi Kırklareli’de de düzenlenecek olan tören ve etkinliklerle gurur ve coşku içerisinde kutlayacağız. coşku ile kutlayacağız.
HABER MERKEZİ
“Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” kutlamaları bugün saat 09.00’da Vilayet Meydanı’nda Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başlayacak. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından saat 09.20 ila 09.40 arasında öğrencilerin resmi kurumlara ziyareti ile devam edecek.
İstiklal İlköğretim Okulu Kırklareli Valiliği’ni, Atatürk İlköğretim Okulu 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’nı, Mustafa Dalcalı İlköğretim Okulu Kırklareli Belediye Başkanlığı’nı, Gazi Osman Paşa İlköğretim Okulu Cumhuriyet Başsavcılığı’nı, Ahmet Yener İlköğretim Okulu Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü’nü, Cumhuriyet İlköğretim Okulu Kırklareli İl Jandarma Komutanlığını, Ziya Gökalp İlköğretim  Okulu İl Emniyet Müdürlüğü’nü, TOKİ Ahmet Cevdet Paşa İlköğretim Okulu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret edecek.
Yapılan ziyaret sonrasında saat 10.00’da Kırklareli Atatürk Stadyumu’nda düzenlenecek olan törenlerde ilk olarak Kırklareli Valisi, Garnizon Komutanı ile Belediye Başkanı törene katılan öğrencilerin ve halkın bayramını kutlayacak.
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Yalçın’ın açılış konuşması, günün anlam ve önemini belirten şiirler ve öğrenci andı okunacak.
Tören geçişinin yapılacağı kutlama programı Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu Halk Oyunları Ekibi gösterisi ve Öğrenci gruplarının gösterileri ile son bulacak. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.