23 gündür kayıp alzhemir hastası yaşlı kadının cesedi bulundu

15
Kırklareli’nin Babaeski ilçesine bağlı Alpullu Beldesi’nde 23 gün önce kaybolan alzheimer hastası 83 yaşındaki Sadife Yılmaz’ın cesedi bulundu.
HABER MERKEZİ
Alınan bilgilere göre, Yeni Mahalle Çeşmeli Sokakta oğlu Yüksel Yılmaz ile birlikte yaşayan Sadife Yılmaz, 26 Ocak 2013 tarihinde Düğüncülü Köyü’ndeki yakınlarının yanına gideceğini belirterek evden ayrılmasının ardından bir daha haber alınamadı.
Oğlu Yüksel Yılmaz, 29 Ocak 2013 tarihinde Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı’na giderek annesinin kayıp olduğunu bildirdi. Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürü Yarbay Bahattin Yazar öncülüğünde 40 kişilik arama ekibi ile eğitimli Arama Köpeği Çakıl ve köylülerin katılımı ile Düğüncülü Köyü mevkinde arama yaptı.
Arama çalışmaları öncesinde açıklama yapan Yüksel Yılmaz, 23 gündür annesinden haber alamadıklarını ve endişeli olduklarını belirtti.
Köylüler ile birlikte her gün bu bölgede arama yaptıklarını ifade eden Yılmaz;
“Biz her gün arama yapıyoruz. Ancak şimdiye kadar hiçbir ize rastlamadık. Çok kötü ve acı bir durum. Artık yeter ki ölüsü yada dirisi bulunsun. Acımız bir nebzede olsa dinsin” dedi.
Arama çalışmaları sürerken yaklaşık 1 saat sonrasında Sadife Yılmaz’ın torunu Mustafa Durgun, bir tarlada anneannesinin cansız bedenini buldu.
Yılmaz’ın cesedi jandarma ekiplerinin yaptığı incelemelerin ardından Babaeski Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Yılmaz’ın yakınları ise gözyaşlarına hakim olamadı. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here