“21 Sebahattin Ali Kültür Günleri” düzenlenecek

12
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kırklareli Şubesi tarafından 01-04 Temmuz 2010 tarihleri arasında “21 Sabahattin Ali Kültür Günleri” düzenlenecek.

HABER MERKEZİ

Yapılacak olan etkinliklerle ilgili olarak açıklamada ulunan ÇYDD Kırklareli Şube Başkanı İbrahim Cebeci şunları kaydetti:
“21. Sabahattin Ali Kültür Günleri etkinlikleri kapsamında 1 Temmuz 2010 Perşembe günü saat 20.30’da Show Düğün Salonu’nda “Sabahattin Ali Şiirleri ve Şarkıları Dinletisi” yapılacak. 03 Temmuz 2010 Cumartesi günü saat 15.00’te Müziukalite’de Ali Çağlar Güner’in Müzik Dinletisi sunulacak. Saat 16.00’da İstasyon Caddesi Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü binası yanındaki alanda Sabahattin Ali Anıtı’nın açılışı yapılacak..   
Burada düzenlenecek olan programa; Çağdaş yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel, TYS Genel Başkanı  Enver Ercan, Eğitimci-Yazar Mehmet Başaran, Müzikolog Prof. Dr. Filiz Ali, Mimar-Yazar Cengiz Bektaş, Eğitimci-Yazar Mustafa Gazalcı ile Toplumsal Bellek Temsilcisi Canan Kaftancıoğlu, Bulgaristan’dan Belediye Başkanı Resmi Murad Ardino, Bulgaristan Eğridere’den Eğitimci Selahattin Karabaşev’de katılacak.
Saat 16.30’da ise açılaşa katılacak olan yazarlarla Dostluk Evi’nde söyleşi programı düzenlenecek Düzenlenecek olan söyleşi programının sonunda Müzikolog Prof. Dr. Filiz Ali tarafından Sabahattin Ali’nin kitapları imzalanacak. Saat 18.00’de yine aynı yerde Kokteyl verilecek. 
“21 Sabahattin Ali Kültür Günleri” etkinlikleri 04 Temmuz 2010 Pazar günü düzenlenecek olan Piknik ve Kültürel etkinlik programı ile sona erecek. Program kapsamında saat 10.00-10.30 arasında Doğuş Kitap Evi önünde toplanılacak. 10.30’da Anıt Taşı’na hareket edilecek.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here