“2014’teki 3 Seçim’e de tek başına katılacağız”

8
Demokratik Sol Parti Kırklareli (DSP) Kırklareli İl Başkanı Göksel Ölmez, 2014 yılı içerisinde yapılacak olan 3 Seçim’e de katılacaklarını belirterek şunları kaydetti:
HABER MERKEZİ
“Gelecek yıl üç seçim olacak. Büyük bir olasılıkla bu üç seçimin gerçekleştirileceği ay ya
Ağustos Ayı olacak ya da ondan bir-iki ay evvel olsun diye, Cumhurbaşkanı istifa edecek. Böylelikle Belediye Seçimi, Cumhurbaşkanı Seçimi ve Milletvekilliği Seçimi birlikte gerçekleştirilecek.
Bunu neden böyle yapıyorlar? Çünkü iktidar yapılacak bir Referandum’da, AKP’ye tepkiden dolayı başarısızlığa uğrayacağını biliyor. Bunun üstünü kapatabilmek için bu üç seçimi, birlikte yapmayı düşünüyorlar. Nitekim Başbakan bu düşüncesini ABD’de açıkladı.
Ama karşı partiler “Tedbir almasın’ diye arkasından “Referandum” dediler. Şu anda iktidar partisi referanduma gitmekten de korkuyor. Çünkü halk artık AKP’den bıkmış durumdadır. Ancak halk, ağır baskı altındadır ve ağır baskıdan dolayı sesini çıkarmıyor, susuyor. Hükümet Anayasa’ys Referandum’a götürürse biz “Hayır” oyu çıkmasını sağlamak için var gücümüzle çalışacağız.
Türkiye’de toplum özgür değil. Toplumu özgür olmayan bir ülkenin medyası da özgür olmaz. Ülkemizde medya özgür olmadığı için, bizi izleyip de haber yapmadıkları düşüncelerimizi, bilgilerimizi kendimiz köy köy, belde belde dolaşarak halkla paylaşacağız. Halka gerçekleri anlatacağız. 2014’teki üç seçime de katılacağız. Hiçbir parti ile işbirliği yapmayacağız, her ilçede, her beldede, her köyde seçime gireceğiz.
* “Batı Ülkeleri Büyük Türkiye istemiyor”
Ülkemiz Reyhanis’daki olayla büyük bir acı daha yaşadı. Reyhanlı’daki olay öyle basit bir olay değil. Esad gelmiş yapmış değil. Beşar Esad bile diyor ki; “Gelin birlikte araştıralım, bunun suçlusunu birlikte bulalım.” Çünkü dikkat etmeliyiz, önümüzdeki dönemlerde Türkiye’yi ayrıştıracak yeni malzeme peşindeler. Batı ülkeleri Büyük Türkiye istemiyor, güçlü bir Türkiye istemiyor. Bölünmemizi istiyorlar. Bu nedenle Türkiye’deki sistemi de sadece iki partiye mahkûm etmek istiyorlar.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here