2014 Yılı 653. Tarihi Kırkpınar Başpehlivanı Belli Oldu

25

Bu yıl 653. defa kutlanan ve Edirne’ye büyük bilinirlik katan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri kıran kırana mücadelelerle geçti.

653. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde yapılan müsabakalarda çeyrek finale yükselenler belli olduğunda aslında bu yıl da favori gösterilen isimlerin listede yer aldığı görüldü. Çeyrek final eşleşmeleri sonucu yapılan müsabakalarda favori gösterilen isimler arasında yer alan Recep KARA, İsmail BALABAN, Fatih ATLI ve Abdullah GÜNGÖR rakiplerini yenerek yarı finale yükseldi.

Başpehlivanlık müsabakalrında Abdullah GÜNGÖR, rakibi Serhat BALCI’yı normal sürede yenerek adını yarı finale yazdıran ilk pehlivan oldu.

Diğer üç güreş ise puanlama bölümüne kaldı. Burada da yenişemeyen pehlivanlar için süresiz uzatma bölümüne geçildi. Birbirlerinden puan almak için büyük mücadele veren güreşçilerden Fatih ATLI rakibi İbrahim ÇORAMAN’ın arkasında geçerek puan alıp, yarı finale yükselen ikinci pehlivan oldu.

Başpehlivanlığı favori isimlerinden Recep KARA, süresiz uzatmada rakibinden puan alarak yarı finalist olan üçüncü pehlivan oldu.

2014 Yılı 653. Tarihi Kırkpınar Başpehlivanı Devamı

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here