“2013’te de engelleri kaldıracağız”

4
Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kırklareli Şube Başkanı Arif Uzunoğlu ”bir yıl içinde 28 engelliye tekerlekli sandalye verdiklerini” söyledi.
HABER MERKEZİ
Başkan Uzunoğlu, 2012 yılında dernek olarak sürekli faaliyet halinde olduklarını bu özverili çalışmayı 2013 yılında da daha yükselterek devam edeceklerini belirterek;
“2012 yılında 28 engellimize 28 adet tekerlekli sandalye verdik. Bu 28 tekerlekli sandalyenin 5 tanesi deneğimize bağış olarak geldi. Geriye kalan 23 tekerlekli sandalyemizi toplamış olduğumuz 5 ton 750 kilogram mavi kapaklardan aldık. 
2012 yılında Trakya Kalkınma Ajansı’na sunmuş olduğumuz “Engellilerle El Ele” projemiz onaylandı ve çalışmalarına başladık. Kısa süre içinde projemiz çatısı altında engelli vatandaşlarımızın hoşça vakit geçirebileceği sosyal bir alan kurmaya başladık. Proje kapsamında engelli vatandaşlarımız evlerine bağlı kalmayıp, sosyalleşebilecekler. Yeni yılla birlikte birçok projemiz hazır durumda beklemede bu projeler arasında yer alan, “Engelsiz Hayat” projesi kapsamında Bulgaristan’ın Haskova yapacağız.
2012 yılı bizim için verimli geçti. 2013 yılında bu verimi daha üst çıtalara çıkartarak engelli vatandaşlarımıza hizmet vereceğiz” dedi. iha

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here