“2013 Yılı Empati Ödülü” Trakya Üniversitesi’nin

24
Trakya Üniversitesi (T.Ü.) Rektörlüğü, Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen “I. Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunları Projesi”,……….
HABER MERKEZİ
Trakya Üniversitesi (T.Ü.) Rektörlüğü, Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen “I. Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunları Projesi”, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği tarafından verilen “2013 Yılı Empati Ödülü”ne layık görüldü.
Proje ile özel gereksinimli çocukların gerek kendi aralarında, gerekse diğer akranlarıyla birlikte spor yapmaları, birbirleri ile iletişime geçerek sevgi köprüsü oluşturmaları, Edirne halkının ve diğer katılımcıların özel gereksinimli bireyleri daha yakından tanıma imkanı bulmaları, onlara empati ile yaklaşmaları sağlanmakla kalmamış ayrıca etkinliğin illerarası ve ülkelerarası düzeyde gerçekleştirilmesi bu anlamda bir fark yaratmıştır.
Ödül, projede paydaş olan kurumlar adına Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük’e 9 Eylül 2013 Pazartesi günü saat 09.45’te, İstanbul-Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek olan XII. Ulusal Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi ile 2013 Dünya Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi’nin açılış töreninde takdim edilecek. (Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here