“2013 şehrimizin sorunlarının çözümünde önemli bir yıl olacak”

15
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman 212 yılının sona erip, 2013 yılının başlaması dolayısıyla yaptığı açıklamasında yeni yılın Kırklareli’nin sorunlarının çözümünde önemli bir yıl olacağını belirterek şunları kaydetti: 
HABER MERKEZİ
“2013 yılının Güzel Şehrimizin her alanında sorunların çözümünde önemli bir yıl olacağı hususunda hiçbir tereddüdüm bulunmamaktadır. Bu anlayışla Avrupa Şehri Kırklareli’nin sorunlarının çözümünde dün olduğu gibi bugün de çözümler üretmeye devam edeceğiz. Kendimize, birbirimize ve geleceğimize olan güvenimizi muhafaza etmek suretiyle yeni yılda Kırklarelililer olarak umutlarımızın ve toplumsal beklentilerimizin gerçekleşmesi en içten temennimdir.
2012 yılı kabul etmek gerekirki insanlık âlemi için kolay bir yıl olmamıştır. Dünyayı etkisi altına alan muhtelif krizler, hiç hız kesmeyen ve halen devam eden ekonomik gelişmeler, komşularımızdaki iç karışıklıklar, insanlık âleminin maalesef henüz tam bir işbirliği sağlayamadığı küresel terörizmin kabul edilemez sonuçlarına rağmen, iyimserlik ile yolumuza devam etme zarureti hepimiz tarafından kabul edilmelidir.
Dünyanın bu ahval ve şartlarına rağmen gerek insanların gerekse şehirlerin yaşamlarında yeni başlangıçların, atılacak her yeni adımların kuşkusuz büyük önemi bulunmaktadır. Geride kalan yılda Şehrimizde yaşanan olumlu veya olumsuz olaylardan dersler çıkarılması, bu dersler ışığında yeni yıla yeni umutlarla başlangıçlar yapılması; huzur, mutluluk ve başarılarda buluşabilmemizin vazgeçilmez koşuludur.
Bu duygu ve düşüncelerle, 2013 yılının Aziz Hemşehrilerime sağlık, huzur ve mutluluklar getirmesini temenni ediyor selam ve sevgilerimi sunuyorum.” (Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here