“2013 mezunları kendi yaşıtlarıyla değil, dünya ile yarışıyor”

4
Kırklareli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından ‘İş Dünyasına Dair’ konulu söyleşi yapıldı.
HABER MERKEZİ
Aydınlı Grup Genel Müdürü Levent Özkan’ın katılımı ile 16 Mayıs Perşembe günü saat 14.30’da Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
2013 yılında mezun olacak öğrencilerin kendi yaşıtları ve çalıştıkları sektördeki diğer firmalar ile değil, dünya piyasası ile yarışacaklarını belirten Özkan, kişisel, kurumsal ve ülkesel olan her türlü iş sahalarında rakibin dünya olduğunu söyledi.
Özkan; “Her türlü iş sektöründe rakipler artık kişisel, kurumsal yada ülkesel değildir, dünyadır. 2013 yılında mezun olacak kişiler, Türkiye’deki aynı iş sektöründe değil yada yaşıtları ile değil dünya ile yarışacaklar. Mutlaka dünya piyasasının takip edilmesi gerekiyor. Aynı zamanda herkes kendi işinde çalışamayabilir. Başka yerlerde çalışacak kişilerde aranan en büyük özellikler, temel, davranışsal ve yatkınlıklar, takım çalışmasına uygunluğu, arayış içerisinde olmak, sonuç odaklı, müşteri odaklı ile müşteri ve tedarikçi ilişkilerine bakılıyor. Bunların hepsi çok önemli. İş arıyor ve bir şirkete görüşmeye gidecekseniz mutlaka bunlar sorulur ve bu ana başlıkların sizlerde sorunsuz olması istenir” dedi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here