2013-2014 Mali Destek Programları Ön Bilgilendirme ve Uygulama Eğitimleri yapıldı

9
Trakya Kalkınma Ajansı 2013/2014 Yılı Mali Destek Programları döneminde başarılı bulunan projelere ilişkin uygulama eğitimleri Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’da yapıldı
HABER MERKEZİ
Trakya Kalkınma Ajansı 2013/2014 Yılı Mali Destek Programları döneminde başarılı bulunan projelere ilişkin uygulama eğitimleri Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’da yapıldı. Başarılı proje sahipleriyle Ajans uzmanlarının bir araya geldiği eğitimlerde proje uygulama süreci hakkında yararlanıcılara ayrıntılı bilgiler sunuldu. 
Sonuçları Temmuz Ayı içerisinde açıklanan TRAKYAKA 2013/2014 Proje Teklif Çağrısı neticesinde Ajanstan destek almaya hak kazanan proje sahipleri üç ilde düzenlenen eğitimlerde buluştu. Yararlanıcıların Ajans desteğinden yararlanarak projelerini sorunsuz biçimde hayata geçirmeleri amacıyla organize edilen uygulama eğitimlerine ilgi yoğun oldu. Uygulama eğitimine çeşitli kurum ve kuruluşları temsilen katılan proje sahipleri, eğitim sırasında uygulama sürecinin daha verimli ve sağlıklı yürütülmesi için gerekli ipuçlarını elde ettiler. 
Projelerin uygulama aşamasında görevli olan İzleme ve Değerlendirme Birimi tarafından organize edilen eğitimlerde proje sahipleri, projelerini takip edecek birim uzmanları ile bire bir çalışma imkânı buldu. Ajans uzmanları ile yararlanıcılar arasındaki iletişimin güçlenmesine olumlu katkıda bulunan eğitim programlarının, proje yazma ve uygulama kalitesini artırarak projelerin bölgeye azami seviyede katkı sunmasına yardımcı olacağı belirtildi. Ön bilgilendirme eğitim sunumu ve diğer dokümanlara ilgililer http://www.trakyaka.org.tr/uploads/docs/2014_Baslangic_Toplantisi_Izleme_Degerlendirme.pdf (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here