2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Kırklareli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde yapılan tören ile sona erdi Korkmaz; “Çok başarılı bir Eğitim-Öğretim Yılı geçirdik”

1
2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı, 13 Haziran 2014 Cuma günü saat 11.00’de Kırklareli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde yapılan tören ile sona erdi.
HABER MERKEZİ
2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı, 13 Haziran 2014 Cuma günü saat 11.00’de Kırklareli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde yapılan tören ile sona erdi.
Düzenlenen Karne Dağıtım ve Ödül Töreni’ne; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Ömer Lütfi Mor, Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser, Kırklareli Defterdarı Sacide Şakar, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. 
Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi ile başlayan Karne Dağıtım ve Ödül Töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.
* Müdür Korkmaz; “Çok başarılı bir Eğitim-Öğretim Yılı geçirdik”
 Programın açılış konuşmasını Kırklareli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Müdürü Mustafa Öztürk’ün yapmasının ardından Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:  
“2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı’nın son gününde Karne Merasim töreninde birlikteyiz hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bugün ilimizde, il merkezinden 14 bin 545 öğrencimiz; İl genelinde de 52 bin 237 öğrencimiz karnelerini alacak. Çok başarı bir Eğitim-Öğretim Yılı geçirdik. Kısaca şöyle özetlemek istiyorum. Sayın Bakanımın da değdi gibi, eğitim önemlidir diyorum. Biraz sonra ödül töreninde de göreceksiniz ki, burada sadece il genelinde ödül vermeyeceğiz. 52 öğrencimiz var. Ödül vereceğimiz öğrencilerimiz Dünyada, Avrupa’da ve ülke genelinde başarı elde etmiş öğrencilerimizdir. Valimizin önderliğinde, okul müdürleri, öğretmenlerimiz ve velilerimizin katkılarıyla ortaya çıkan bir tabloyu sergiliyoruz. Bunun için emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Şu konuyu da ifade etmeden geçemeyeceğim; bizim aklımızda, bizim hayalimizde tüm öğrencilerimize böyle bir okulda eğitim vermekti. 2 yıl önce sayın valimizle bu okula geldiğimizde, burası Köy Hizmetleri’nden kalan eski Okulu, Lojmanı, Sosyal Tesisi binalarının olduğu bir yerdi. Valimizin talimatıyla bu binaların hepsi yıkıldı. Bu güzel eser ortaya çıktı. Bu eserin ortaya çıkmasında Milli 
Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere; Sayın Valimize, Kurum amirlerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”
* Vali Yaman; “En büyük ödeneği Eğitim’e ayırıyoruz”
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz’ın konuşmasının ardından Kırklareli Valisi Mustafa Yaman yaptığı kocuşmasında; “Bir eğitim öğretim dönemini de sonlandırmış bulunuyoruz. Bu başarı nerden kaynaklanıyor. Hem Hükümetimiz Eğitime büyük ödenekler ayırıyor, hem de il çapında bizler en fazla ödeneği Milli Eğitime ayırıyoruz. Bu başarı bina stoklarımızın yenilenmesiyle oluyor. Bildiğiniz gibi çok sayıda eski binamız vardı, şuan onları sırayla yeniliyoruz. Bu bizim için son derece önemlidir. Geçtiğimiz dönemde de yeni Eğitim Kurumları açtık. Yeni eğitim kurumları ve yenilenen binalar öğrencilerimizin daha başarılı olmasını sağlamaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu yeni projelerde uygulayan 4 il arasında olma şansımız devam ediyor. Bu şekilde de başarımız artmaktadır. Öğretmen arkadaşlarımızın ve velilerimizin gayret öğrencilerimizin gayretini artırmaktadır. Ben bu vesileyle hem eğitim camiamızın değerli personeline, değerli velilerimize ve kıymetli öğrencilerimize teşekkür ediyorum. İnşallah her öğretim yılında başarılarımızı konuşup eğitimimize devam ettiririz” dedi.
* Karneler dağıtıldı, ödüller verildi 
 Yapılan konuşmaların ardından Kırklareli Valisi Mustafa Yaman tarafından Kırklareli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencilerini temsilen sınıf öğrencilerine Kırklareli Valisi Mustafa Yaman tarafından karneleri verildi. Daha sonra Kırklareli il genelinde farklı dallarda aldıkları ödüller ile Kırklareli’ye haklı gurur ve heyecan yaşatan öğrencilere Belgeleri ile Ödülleri’nin verilmesi törenine geçildi. Törende; Kırklareli il genelindeki okullarda eğitim ve öğretim gören öğrencilere Dünya ve Uluslar arası çapta kazanmış oldukları dereceler dolayısıyla Belge ve Ödülleri; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü, Kırklareli İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Ömer Lütfi Mor, Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser, Kırklareli Defterdarı Sacide Şakar tarafından verildi.
2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Karne Dağıtım ve Ödül töreni, Kırklareli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan ikramların okul bahçesindeki havuz başında katılımcılara ikram edilmesi ile sona erdi. (Savaş Eskici)  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here