2010 yılı Hayvan Hastalıkları masaya yatırıldı

9
* Kırklareli Tarım İl Müdürlüğü’nde 2010 Yılı Hayvan Hastalıkları Mücadelesi ve Hayvan Hareketleri ile ilgili hizmet içi eğitim toplantısı düzenlendi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Tarım İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada 2010 Yılı Hayvan Hastalıkları Mücadelesi ve Hayvan Hareketleri ile ilgili hizmet içi eğitim toplantısı düzenlendiği belirtilerek şunlar kaydedildi:
“2010 yılı Hayvan Hastalıkları ve Zararlıları ile Mücadelesi, hayvan hareketleri, İlkbahar dönemi şap ve kuduz aşılama kampanyalarıyla ilgili olarak İl Müdürlüğümüz Toplantı Salonu’nda İlçe teşkilatlarımızda görevli Veteriner Hekim, Veteriner Sağlık Tekniker ve Teknisyenlerinin katılımlarıyla “Bilgilendirme Toplantısı” düzenlenmiştir. Toplantıda sunumu Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Funda Özel yapmıştır. Toplantıda 2009 yılının hayvan hastalıklarıyla mücadele çalışmaları değerlendirilirken, 2010 yılında yürütülecek çalışmalar programlanmıştır.
Özellikle Trakya Bölgesinin Şap Hastalığından Aşılı Ariliği ile ilgili yürütülen çalışmalar değerlendirilmiş, sahada karşılaşılan sorunlar ve çözüm yolları görüşülmüştür. Toplantıda katılımcılara 2010/04 sayılı Hayvan Hareketleri Kontrolü ve 2010/02 sayılı Hayvan Hastalık ve Zararlıları Mücadelesi Genelgeleri hakkında bilgi verilmiştir.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here