2009 yılında kitap okuma sayısında dikkat çekici bir artış yaşandı

11
2009 yılında kitap okuma sayısında dikkat çekici bir artış yaşandı

Kırklareli Il Halk Kütüphanesi’nde bulunan 45 bin 618 kitap, her geçen gün artış gösteren sayısı ile Kırklarelililer’e okumayı ve okutmayı sevdirmeye devam ediyor. Gelişen teknoloji ile birlikte eski rabetini göremeyen kütüphanelerimiz son dönemde okuyucular tarafından yeniden büyük bir ilgi ile karşı karşıya kalıyor.

Geride bıraktığımız 2009 yılı içerisinde Kırklareli’ndeki kitap okuma sayısı 128 bin 767 olarak belirlendi. Kırklareli Il Halk Kütüphanesi’nden faydalanan vatandaşlar 2009 yılı içerisinde okudukları kitap sayısı ile büyük dikkat çekti. 45 bin 618 kitap sayısı ile 128 bin 767 okuyucu sayısına ulaşan Kırklareli Il Halk Kütüphanesi, aynı yıl içinde 43 bin 238 adet kitabı da vatandaşlara ödünç olarak verdi.

Kırklareli Üniversitesi öğrencilerinin sıklıkla Il Halk Kütüphanesi’nden faydalanması neticesinde ortaya çıkan bu rakamlar kütüphanemizin bir yıl gibi az bir sürede kitap ve okuyucu zengini olmasını sağladı. Bununla birlikte 2009 yılında kütüphanenin okuyucu salonları yeniden düzenlenerek, yeni masa, sandalye ve kitap rafları daha modern bir görünüme kavuşturuldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here