“2 yılda 3,5 ton Mavi Kapak topladık”

8
* Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) tarafından 2010 yılında tüm Türkiye’de genelinde başlatılan “Mavi Kapak Toplama Kampanyası”nda Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şubesi 3,5 ton Mavi Kapak topladı
.
HABER MERKEZİ
Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) tarafından 2010 yılında tüm Türkiye’de genelinde başlatılan “Mavi Kapak Toplama Kampanyası”nda Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kırklareli Şubesi 3,5 ton kapak toplayarak 14 adet Tekerlekli Sandalye aldı.
Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şube Başkanı Arif Uzunoğlu Kırklarelililerin ve öğrencilerin katkılarıyla topladıkları 3,5 ton kapak ile 14 engelli vatandaşa Tekerlekli Sandalye aldıklarına belirterek şunları kaydetti:
“2010 yılında Türkiye Sakatlar Derneği tarafından başlatılan kampanya kısa zamanda halkın yoğun ilgisini gördü. İlk başta Türkiye Sakatlar Derneği Genel Merkezi’nde toplanan kapaklar daha sonra Şube Başkanlıkları aracılığıyla toplanamaya başlandı. Kırklareli öğrencileri, esnafı kısacası Kırklareli Halkı yapılan Mavi Kapak Toplama Kampanyası”nı sahiplenerek çok büyük estek verdi. Bu güne kadar topladığımız 3,5 ton kapak ile Kırklareli, Babaeski, Vize ve Pehlivanköy’de bulunan engelli vatandaşlarımıza 14 adet Tekerlekli Sandalye verme imkanımız oldu. Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şubesi olarak sadece derneğimize üye olan vatandaşlara değil ihtiyaç sahibi olan tüm vatandaşlarımıza yardım ediyoruz etmeye de devam edeceğiz. 250 kilogram Mavi Kapağa 1 adet tekerlekli sandalye veriliyor. “Mavi Kapak Toplama Kampanyası” kapsamında 14 adet Tekerlekli Sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine verdiğimiz gibi, bazı vatandaşlarımız Tekerlekli Sandalye bağışında bulunuyor. Bunları da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Kırklareli halkı merkez ilçede şehrin merkezi yerlerine bidonlar koyarak Mavi Kapak toplamayı daha yaygınlaştırıyor. Buda bizi gerçekten mutlu ediyor.  Derneğimize gelen Tekerlekli Sandalyeleri ilk öncelik olarak sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımıza temin ediyoruz. Kırklareli halkına bize vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyorum.” (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here