2. Merkezi Derslik binasının maliyeti dudak uçuklattı

11
İhale kime kalacak?
HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi Genel Sekreteri Ergün Erbay, Kayalı Kampüsü’ne 2. merkezi derslik ve idare binasının 21 bin metre kare alana yapılacağını söyledi.
Geçtiğimiz gün geniş katılımlı geçen ihale sonucunun henüz belli olmadığını ancak, 21 bin metre kare alana yapılacak olan 2. merkezi derslik ve idare binasının 22 milyon 780 bin 558 lira 27 Kuruş’a mal olduğunu söyleyen Erbay, Kampüsün git gide büyüyeceğini kaydetti.
Kırklareli Üniversitesi olarak güçlerini öğrencilerden aldıklarını söyleyen Erbay;
“Üniversite çağına gelmiş öğrencilerimizin Kırklareli Üniversitesi seçmelerinden dolayı memnuniyet duyuyoruz. Üniversitemize olan talepler bizlerin gücüne güç katıyor. Halen yapımı devam eden Kayalı kampüsümüze merkezi derslik binası ve idare binası ile toplam 21 bin metre kareye kurulacak.
Nerdeyse yapımı bitecek olan birinci merkezi derslik binası şeklinde 4 katlı, 4 sınav salonu, 180 anfi ve genel derslikli olan ve yaklaşık 4 bin kişilik ikinci merkezi derslik olacak.
İhalesi 15 Eylül’de 16 firmanın katılımı ile yapıldı. İhalenin incelenme süreci devam ediyor” dedi.
Kayalı Kampüsü’ndeki birinci merkezi derslik binasının bitmek üzere olduğunu belirten Erbay;
“Kayalı Kampüsü’nde öncelikli olarak başlanan merkezi dersliğimiz bitmek üzere. Yemekhane ve Kafeterya binası yapımı devam ediyor. Kapalı Spor Salonu’nu Aralık ayında teslim alacağız. Kampüsümüzün alt yapı çalışmaları halen sürerken, enerji ihtiyacı için İstanbul yolu üzerinde bulunan 154 binlik elektrik trafo merkezinden kapüsümüze kadar 72 adet elektrik direği dikildi. Önümüzdeki ay ise isale su hattı için ihaleye çıkacağız” şeklinde konuştu. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here