“2. Hepibiz Mangala Turnuvası İl Müsabakaları” yapıldı Ayhan Enterli ilimizi Antalya’da temsil edecek

21
HABER MERKEZİ
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri Dairesi Başkanlığı
tarafından Geleneksel Türk Sokak Oyunları’nı yaşatmak amacıyla
başlatılan proje kapsamında Kırklareli Gençlik Merkezi tarafından “2
Hepimiz Mangala Turnuvası” 26 Mart 2011 Cumartesi günü saat 15.30’da
Gençlik Merkezi’nde düzenlendi.

11-15 yaşa arasında düzenlenen turnuvaya; Ayhan Enterli, Feyzullah Enterli, Fatih Akbulut, Fatih Akbulut, Umur Özarslan, Derya Yaral, Aydın Kaan Sönmez, Beyza Öztürk, Oğuzhan İltüzey, Atakan Genç, Buse Sarıyavuz, Buse Başeğmez, Ata Fidan ve Erkut Dinç katıldı.
Kırklareli Gençlik Merkezi yetkilisi İnanç Barut turnuva ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Kırklareli Gençlik Merkezi tarafından bugün düzenlenen turnuvaya 11-15 Yaş Grubu’nda 13 kişi katıldı. Mangala Turnuvası’nda İl Birincisi olan 17-24 Nisan 2011 tarihleri arasında Antalya’da yapılacak olan “2. Hepibiz Mangala Turnuvası”na katılarak ilimizi temsil edecek. Türkiye Finali’nde dereceye giren kişilere Gençlik Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın daha sonra belirleyeceği çeşitli hediyeler verilecek.”
Konuşmanın ardından Barut tarafından kuralar çekilerek eşleştirmeler gerçekleştirdi. Eşleştirmenin ardından İnanç barut tarafından Mangala Oyunu’nun kuralları hakkında yarışmacılara bilgiler verildi.
Yapılan karmışlaşmalar sonucunda Ayhan Enterli ile Fatih Akbulut final oyanadılar. Finali kazanan Ayhan Enterli 17-24 Nisan 2011 tarihleri arasında Antalya’da yapılacak olan “2. Hepibiz Mangala Turnuvası”na katılarak ilimizi temsil etme hakkın kazandı. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.