2. Amatör’de Şampiyon Asilbeylispor

16
* Kırklareli Futbol Ligi 2. Amatör Küme A Grubu’nda Şampiyonluk yarışını Asilbeylispor ile Babaeski Volkanspor son haftaya kadar başa başa sürdürdü. Son haftada karşı karşıya gelen ve galip gelenin Şampiyon olacağı maçta Babaeski Volkanspor’u 2-1 yenen Asilbeylispor Şampiyon olarak 1. Amatör Küme’ye çıktı.

STAD: Kırklareli Sentetik Çim Sahası
HAKEMLER: Hüseyin Kaya, Okan Yurtöven, Yusuf Yurtsever
ASİLBEYLİSPOR: Mehmet, Özgür, Muzaffer, Ahmet, Erkan (Dk. 79 Oktay), Serkan (Dk. 46 Şener), İlhan, Turgay, Niyazi, Haluk, Harun (Dk. 76 Özgür)
YEDEKLER: Gence, Savaş, Özgür, Şener, İnan, Oktay
B. VOLKANSPOR: Ersel, Onur, Tayfun, Savaş, Cüneyt, Volkan, Şahin, İlyas, Efe, Caner (Dk. 90 Ferdi), Eren (Dk. 46 Anıcan)
YEDEKLER: Onur, Bora, Anıcan, Gürcan, Ersin, İlkay, Ferdi
SARI KART: Turgay, Haluk, İlhan, Harun, Mehmet, Özgür (Asilbeylispor) Şahin, Anıcan, İlyas (B. Volkanspor)
KIRMIZI KART: Erkan (Asilbeylispor)
GOLLER: Dk. 35 Haluk, Dk. 49 Niyazi (Asilbeylispor), Dk. 52 Şahin (B. Volkanspor)
HABER MERKEZİ
Kırklareli Sentetik Çim Sahası’nda 23 Mayıs 2010 Pazar günü 2. Amatör Küme A Grubu’nda Şampiyonu belirleyecek olan maçta Asilbeyli-Babaeski Volkanspor karşı karşıya geldi. Maçın Hakemi Hüseyin Kaya saat 16.00’da başlaması gereken karşılaşmayı sahada gerekli güvenliğin sağlanmasının ardından saat 16.20’de başlattı.
Kazananın 2. Amatör Küme A Grubu’nun Şampiyonu olacağı maçın ilk yarısına Asilbeylispor’un vuruşu ile başlandı. Her iki takımında temkinli olarak başladığı karşılaşmada Asilbeylispor ilk dakikalardan itibaren rakibinin üzerine giderek tehlikeli ataklar oluşturmaya başladı. Volkanspor defansı gelişen bu atakları bertaraf ederek, forvetine attıkları uzun paslar ile Asilbeylispor kalesi önünde tehlikeli pozisyonların oluşmasını sağladılar.
İlk yarının ortalarına doğru her iki takımda galibiyet için bastırarak bir birlerinin kalesi önünde tehlikeli pozisyonlar oluştururken, zaman zamanda ayaklarına kadar gelen gol pozisyonlarını değerlendiremediler. Yine böyle gelişen bir atakta 35. dakikada Serkan’ın kafası ile verdiği pası Volkanspor kalesi önünde iyi değerlendiren Haluk takımını 1-0 öne geçiren gölü attı. İlk yarı atılan bu gol ile Asilbeylispor’un 1-0 üstünlüğünde sona erdi.
İkinci yarıya B. Volkanspor daha hızlı ve atak olarak başladı. Zaman zaman sert geçen karşılaşmada Volkanspor Asilbeyli kalesi önünde tehlikeli pozisyonlar meydana getirdi. Ancak ileri uçtaki adamları bu pozisyonları iyi değerlendiremezken, Asilbeylispor’un kalecisi de Volkanspor forvetine geçit vermedi. Volkansporún yine geliştirdiği atağına cevap veren Asilbeylispor defansı attıkları uzun pas ile forveti Volkanspor kalecisi ile karşı karşıya bıraktı. Pozisyonu iyi değerlendiren Niyazi 49. dakikada takımını 2-0 öne geçiren golü attı.
Yediği ikinci golün şokunu yaşayan Volkanspor kısa sürede toparlanarak, Asilbeylispor kalesi önünde gol aramaya başladı. Gelişen ataklara zorda olsa karşı durmaya çalışan Asilbeylispor defansı ceza sahası çizgisinin dışında fol yaptılar. Atışı kullanan Şahin topu kalecinin sağından Asilbeyli ağları ile buluşturarak maçta skoru 2-1’e getirdi. Bu golün ardından beraberlik için bastıran Volkanspor bir türlü istediği gole ulaşamazken, kalesinde de tehlikeli pozisyonlara maruz kaldı. Son dakikasına kadar heyecan içerisinde geçen maçı Asilbeylispor 2-1 kazanarak Kırklareli Futbol Ligi 2. Amatör Küme A Grubu’nun Şampiyonu olarak 1. Amatör Küme’ye çıktı.
Şampiyon olan takımı kutlayan Kırklareli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Sekreteri Hikmet Özün Takım Kaptanı Ahmet Debreli’ye Şampiyonluk Kupasını verdi. (s)
 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here