“19 Mayıs Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir”

9
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” dolayısıyla yayınladığı mesajında şunları kaydetti:…
HABER MERKEZİ
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” dolayısıyla yayınladığı mesajında şunları kaydetti:
“Sayın Kırklarelililer, Sevgili Gençler, Milli mücadelenin başladığı tarih olan 19 Mayıs 1919, bir milletin uyanışının ve millet iradesine dayanan tam bağımsız bir devletin kurulmasının sembolü, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir.
Cumhuriyetin sağladığı kazanımların bilincinde olan Türk Gençliği, Türkiye’nin uygarlık yolunda duraksamadan ilerleyebilmesinin en büyük güvencesidir. Bunu bilen Atatürk, 19 Mayıs’ı gençliğe Gençlik ve Spor Bayramı olarak armağan etmiştir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin ve tüm halkımızın bayramını kutluyorum.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here