19 Mayıs Babaeski’de de coşkuyla kutlandı

18
Tüm yurtta olduğu gibi bölgemizde ve KKTC ile dış temsilcilikler de coşkuyla kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Babaeski İlçesi’nde de büyük bir coşku ve sevinç içerisinde kutlandı.


HABER MERKEZİ
Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü 100. Yıl Stadı’nda düzenlenen törene, Babaeski Kaymakamı Mustafa Demir, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Nihat Özkan, Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı ve Cumhuriyet Savcısı Arslan Barlık katıldı.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Sabah 09.00’da Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk töreni ile başladı.
Kaymakam Demir, Garnizon Komutanı Özkan,  Belediye Başkanı Hacı ve Cumhuriyet Başsavcısı Kurtuluş Tayanç Çalışır’ın Atatürk anıtına çelenk koymalarının ardından İktidar Partisi, Ana muhalefet Partisi ve diğer siyasi partiler ile Trakya Üniversitesi Meslek Yüksek  Okulu, kamu kuruluşları ve kamu yarına çalışan sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katıldığı törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Yapılan çelenk töreninden ardından, Kaymakam Demir ve beraberindeki heyet 100.Yıl Stadyumu’ndaki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlama alanına geçti.
Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Stadyumdaki kutlamalarda, Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı, sahasında yerlerini alan öğrencilerin, sporcuların ve halkın bayramını kutladılar. Coşku içerisinde geçen törende Öğrenciler tarafından şiirler okundu, günün mana ve önemini belirten konuşma ise Babaeski Lisesi Müdür Yardımcısı ve Tarh Öğretmeni Reyhan Güven tarafında yapıldı.
Ayrıca törende Babaeski Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nden bir öğrenci gençlik adına bir konuşma yaptı.
Belediye Bandosu eşliğinde Gençlik Marşı söylendi. Tören Komutanı Beden Eğitimi Öğretmeni Kenan Yeşilkır, Öğrenciler ile birlikte; Kaymakam Demir’in, Garnizon Komutanı Mayda’nın ve Belediye Başkanı Hacı’nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutladılar ve kendilerine birer buket çiçek takdim ettiler.
Babaeski Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı renk renk kıyafetlerden oluşan Erkek ve kız Öğrencilerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı gösterilerinden sonra, Anadolu Lisesi Burdur Yöresi ve Babaeski (MKB) Çok Programlı Lisesi Kırklareli Yöresi Halk Oyunları gösterileri sunuldu.
Bayram etkinlikleri kapsamında İlçe Merkezinde Lise ve Dengi Okullar arasında çeşitli spor branşlarında yarışmalar düzenlendi.
Futbol Müsabakalarında: 1. Babaeski Lisesi, 2.Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi, 3.Babaeski Anadolu Lisesi, dereceye giren takımlar oldu.
Lise ve Dengi Okullar arası Kros Müsabakasında: (400 m Kızlar) 1. Busenur Çalışkan (Babaeski Lisesi), 2. Çiğdem Tunca (Anadolu Lisesi) ve 3. Nuran Gül (Kız Teknik ve Meslek Lisesi)dereceye girdi.
Lise ve Dengi Okullar arası (800 m. Erkekler)’de ise; 1. Çağın Dalkılıçoğlu (Babaeski Lisesi), 2. Emrecan Orta (Ticaret Lisesi) ve 3.Merkan Köseoğulları (Ticaret Lisesi) dereceye girdi.
Dereceye giren Öğrencilerin ödülleri tören esnasında; Kaymakam Mustafa Demir, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Nihat Özkan, Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, tarafından verildi.
Babaeskispor Yönetim Kurulu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinde tribünlerde ki seyircilere 10 bin adet ücretsiz balon dağıttı. (ö.b.) 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here