“19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı”nı yarın coşkuyla kutlayacağız

11
* “19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı”nı Kırklareli’de Vilayet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde, muhtelif spor tesislerinde ve şehrimizin muhtelif bölgelerinde yapılacak olan etkinliklerle yarın kutlayacağız.
HABER MERKEZİ
T.C. Kırklareli Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilecek olan “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” kutlama törenleri Kırklareli’de yarın ilk olarak saat 09.30’da Vilayet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayacak.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kırklareli’nin yetiştirdiği başarılı sporculardan ve aynı zamanda Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Taekwondo Antrenörü olan Gamze Uysal tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapılacak. Ardından Kırklareli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Sefa Toprak tarafından şiir okunacak. Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Yıldız’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Halk Oyunları Ekibi ve Atatürk Anadolu Lisesi Roman Halk Dansları Ekibi gösterilerini sergileyecek. Kutlamalar muhtelif spor tesislerinde yapılacak sportif faaliyetler ve muhtelif yerlerinde yapılacak gösteriler ile gün boyunca devam edecek. (Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here