19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayacağız

13
19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nın 91. Yıldönümü bugün törenlerle kutlanacak. Törenlere Saat 09.00’da Vilayet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulması, Saygı Duruşu’nda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlanacak.


* HABER MERKEZİ
19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nın 91. yıldönümü bugün törenlerle kutlanacak. Törenlere saat 09.00’da Vilayet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenklerin konulması, Saygı Duruşu’nda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlanacak. Ardından Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakan Akkoç olmak üzere, siyasi partiler, sivil toplum örgütleri tarafından çelenkler sunulacak.
Bayram törenleri aynı gün saat 10.00’da Atatürk Stadı’nda Vali, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı’nın öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamaları ile başlayacak. İstiklal Marşının okunmasının ardından günün önem ve anlamını belirten konuşmayı İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Yalçın yapacak.
Daha sonra sırasıyla; Gençlik Adına Konuşmayı Kırklareli Fen Lisesi öğrencisi Umur Yılmaz yapacak. Günün anlam ve önemini belirten şiiri Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi Pınar Bozacı okuyacak. Teknik Lise, Endüstri Meslek Lisesi ve Anadolu Teknik Lisesi öğrencisi Samet Dönmez’in Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okumasının ardından, TOBB Lisesi öğrencisi Erdem Başkurt tarafından Türk Gençliği’nin Andı okunacak. Ardından bir grup öğrenci tarafından Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu’ya bir buket çiçek sunulacak.
Kırklareli Valisi Hüseyin Avni Coş tarafından 2009-2010 Öğretim Yılı’nda Sportif Final Müsabakaları’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek. Ardından Tören Yöneticisi’nin Şeref Çağrısı üzerine törene katılanların tamamı tarafından esas duruşta “Türk Ulusu ve Sayın Cumhurbaşkanı Adına” üç defa “Sağol” denilecek.
Tören Yöneticisi, Bayrak Grubu, Flama Grubu, Teknik Komite, Öğrenci Gösteri Grupları, Spor Kulüpleri’nin geçiş töreni yapılacak. Ardından öğrenciler tarafından oluşturulan senaryo gerçekleştirilecek. Kırklareli İl Halk Eğitim Merkezi ve ASO Halk Oyunları Ekibi’nin gösterileri sergilenecek. Törenler Erkek öğrenci gösterileri, Kız öğrenci gösterileri ile Kız-Erkek öğrencilerinin karma gösterisi ile sona erecek. (s)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here