“18 yıldır hayata 3 yaşındaki çocuk gibi bakıyorum”

9
Kırklareli Valisi Ali Haydar Öner’in eşi Kişisel Gelişim Uzamanı ve
Yaşam Koçu Saadet Şen Öner, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 07
Mart 2011 Pazartesi günü Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörlüğü Kültür
Merkezi Konferans Salonunda ‘Aile İçi Eğitim’ semineri verdi.

HABER MERKEZİ

Katılımın geniş olduğu ‘Aile İçi Eğitim’ seminerine Kırklareli Valisi Ali Haydar Öner, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mehmet Yiğit,  Vali Yardımcıları Abdurrahman İnan, Taceddin Özeren, H. Volkan Köksal, İsmail Gültekin, İ. Hakkı Çınarsoy, İl Özel İdare Genel Sekreteri Raif Kelep, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, eşleri ve Kırklareli halkı katıldı.
‘Aile İçi Eğitim’ Konferansı saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması ile başladı.
Kişisel Gelişim Uzamanı ve Yaşam Koçu Saadet Şen Öner, alkışların altın değerinde olduğunu belirterek, herkesin ve her şeyin alkışlanmaması gerektiğini belirtti.
Öner, Ateş hattında sakin kalabilme ve öfke yönetimi ile ‘Aile İçi Eğitim’ seminerine başlayarak, 18 yıldır hayata 3 yaşındaki çocuk gibi baktığını ifade etti.
Hayatınızda yapılacak küçük değişimler büyük muhteşemlere dönüşebileceğini belirten
Öner; “Her şeyi bildiğimizi sanıyoruz. Bu yüzden anlatılan bir şeyi dinlemiyoruz ve dolayısıyla yeni bir şey öğrenemiyoruz. Biz ağzımızın çıkanı duymuyoruz. Herkes bizi sürekli yanlış anlıyorsa biz anlatamıyor olabilir miyiz? Olmasını istediğin insan sen ol. Bazı şeyleri fark ettiğinizde ağzınızdan sevgi, mutluluk ve başarı çıkar.  
Dünya zeka üstüne çalışıyor. Bunlardan bir tanesi zihin zekasıdır. Zihin zekasında bir dalga boyutu elektrik var. Zihin elektrik üreten her şeyden etkileniyor. Zihin etkilendiği zaman dalgalanma yapıyor ve bu dalgalanma soncunda kendimizde garip bir halsizlik ve garip bir havayla kalkıyoruz yataktan. Güne nasıl başlarsak o şekilde devam eder. Zihin dalganızı korursanız bu davranışlardan kurtulursunuz. Zihin IQ dediğimiz bir kavramdır. Zihin IQ testleri ile ölçülür. Uzaktan kumandaları bırakıp çocuklarımızın elini tutalım. Televizyonlar çocuklarımızın zihnini çalıyor. Kontrolü televizyonlara değil kontrolü ele almalıyız” dedi.
Öner konferansta ‘sil baştan’ şarkısını da söyleyerek konferansa katılanlara müzik eşliğinde mesaj vermeye devam etti.
Vali Öner toplantı sonrası yaptığı açıklamada, “Konferansı eşim olarak değil güzel bir kişisel gelişim uzmanı ve yaşam koçu olarak kendisini izledim” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here