18 Mart Çanakkale Zaferi Demirköy’de törenle kutlandı

31
Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’nde “18 Mart Çanakkale Zaferinin 99. Yıldönümü ve  Şehitleri Anma Günü” yoğun bir programla kutlandı.


HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’nde “18 Mart Çanakkale Zaferinin 99. Yıldönümü ve  Şehitleri Anma Günü” yoğun bir programla kutlandı.
Törene; Demirköy Kaymakamı Musa Aydemir, Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz, Cumhuriyet Başsavcıları, Askeri erkan, Mülki amirler, siyasi parti yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve Demirköy halkı katıldı. Sabah 10.00 da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na Demirköy Kaymakamlığı, Demirköy Belediye Başkanlığı ve Garnizon Komutanlığı çelenginin konulması ile devam etti. 
Cumhuriyet Meydanındaki tören sonrasında Demirköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Demirköy okullarınca hazırlanan gösterilerin sunulması için Orman İşletme Müdürlüğü salonunda devam eden törende öğrencilerin hazırladıkları piyeslerde izleyicilerin gözyaşları sel oldu.
Atatürk İlkokulu 2. sınıf öğrencilerin hazırlamış olduğu ”Kınalı Ali” ve Fatih Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu ”Çanakkale’den İki Hayat” Demirköy Çok Programlı Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ”Cephe Gerisindeki Savaş” adlı piyesler izleyicilere duygulu anlar yaşattı.
Tören günün anlam ve önemine uygun şiir ve oratoryolarla devam ederek Fatih Ortaokulu öğrencisinin keman sunumu ile sona erdi. Törenin ardından Demirköy Kaymakamlığı gazi ve şehit ailelerine Orman İşletme Salonu’nda bir yemek verdi. (Gülcan Kutlu)
  

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here