172 Okul’da hayata geçirildi

7
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Okullar Hayat Olsun Projesi”ni Kırklareli genelinde 172 Okul’da  hayata geçirdi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Okullar Hayat Olsun Projesi”ni Kırklareli genelinde 172 Okul’da  hayata geçirdi.
Okulların kapanması ve yaz tatilinin başlaması ile hayata geçirilen “Okullar Hayat Olsun Projesi”, Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği  arasında imzalanan protokolle yürürlüğe girmişti.
Proje’nin koordinasyonu Millî Eğitim  Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü yürütüyor. Projenin amacı; “Okullar Hayat Olsun Projesi ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren okulların eğitim ve öğretim saatleri dışında belediyelerle işbirliği yapılması suretiyle velilerin ve mahallelinin hizmetine açılması, öğrenciler ve yetişkinler için birer hayat boyu öğrenme merkezi ile yaşayan güvenli alanlar haline dönüştürülmesi; belediyelerin yeni bir mekân oluşturmaksızın meslek ve beceri kazandırma, spor, kültür, sosyal hizmetleri için okulların çok amaçlı kullanılabilmesi ve ağaçlandırılmasıdır” olarak belirlendi.
“Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında Kırklareli il genelindeki 172 Okul’da değişik kurslar ve etkinlikler düzenleniyor. Bu etkinlikler ve kursların bazıları; Diksiyon, Hetbol, Müzik, Resim Yabancı dil, Voleybol. Kırklareli Halk Eğitim Müdürlüğü ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında talep olması halinde her türlü Kursu ve Etkinliği gerçekleştiriyor. Bu kapsamda şuan aktif olan, Diksiyon, Hetbol, Müzik, Resim Yabancı dil, Voleybol kursları bulunuyor. Bu kurslar Kırklareli’nin değişik okullarında ve Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleşiyor. Halk Eğitim Müdürlüğü “Okullar Hayat Olsun Projesi” Yaz Etkinlikleri kapsamında 7-14 yaş arası öğrencileri bekliyor.  Proje kapsamında açılan ve talep edilen kurslara kayıt yaptırmak için Halk Eğitim Müdürlükleri’ne, Milli Eğitim Müdürlükleri’ne ve Okul Müdürlükleri’ne başvuru yapabilirler. Aynı zamanda kurslara Halk Eğitim Merkezi İnternet Sitesi’nden de ulaşabilirler. 
“Okullar Hayat Olsun Projesi” Yaz Etkinlikleri kapsamında 20 Temmuz-20 Ağustos 2015 tarihleri arasında Ortaokul ve Lise Öğrencileri’ne “Okul Dersleri” Kursları açılacak. Bu kurslarda talep olması halinde gerçekleşecek. Kurslara, Ortaokul, 5-6-7-8. Sınıflara ve Lise 10-11-12. Sınıf öğrencileri katılabilecek. 
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında her türlü kursu açmaya hazır. Talep olması durumunda kurslar açılacak. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here