“14 bin ekildi, hedef 100 bin fidan”

18
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Kofçaz Kampüsü Ağaçlandırma Alanına, Türkiye İş Bulma Kurumu ve Kırklareli Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen “Toplum Yararına Çalışma Programı Ağaçlandırma Projesi” kapsamında 14 bin tüplü meşe fidanı dikildi.

HABER MERKEZİ

Kırklareli Üniversitesi Genel Sekreteri Ergün Erbay, Kofçaz Kampüsü etrafını çevreleyen 200 dönüm ağaçlandırma alanına İş-Kur ile ortaklaşa toplum yararına çalışma programı ağaçlandırma projesi kapsamında iş istihdamı sağlanan 60 personel ile 14 bin tüplü meşe fidanı dikildiğini belirtti.
Erbay; “İş Bulma Kurumu ile üniversitemizin ortaklaşa yapmış olduğu toplum yararına çalışma programı ağaçlandırma projesi doğrultusunda Kofçaz Kampüsümüzün etrafını çevreleyen 200 dönüm arazi üzerine 14 bin tane tüplü meşe fidanı dikildi. İş-Kur bünyesinde iş istihdamı sağlanması amacıyla 6 ay süreli 60 personel ile bu dikimi gerçekleştiriyoruz. Hava koşulları dolayısıyla şimdiye kadar 14 bin adet fidan dikimi yaptık ama hedefimiz 6 ay da 100 bin fidan dikmek” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here