13 Dal’da açılacak olan İl Spor Merkezleri’ne kayıtlar devam ediyor

11
* Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından İl Spor Merkezleri açılıyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından İl Spor Merkezleri 29 Haziran 2012 Cuma günü açılıyor. 
Atıcılık, Atletizm, Badminton, Basketbol, Jimnastik, Güreş, Judo, Masa Tenisi, Satranç, Teakwondo, Tenis, Voleybol ve Futbol olmak üzere toplam 13 dalda açılacak olan İl Spor Merkezleri’ne 06-18 yaş arasında herkes katılabilecek.
Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Yıldız çocukların yaz aylarında boş zamanlarını bu tarz etkinliklerle değerlendirmesi gerektiğine dikkat çekerek şunları söyledi;
“Çocuklarımızın, gençlerimizin yaz tatilini değerlendirmeleri açısından Bakanlığımız tarafından her yıl düzenlenen sportif etkinliklerdir. Bu etkinliklerde biz çocuklarımıza, gençlerimize spor temel alışkanlıklarını, temel tekniklerini, temel bilgilerini veririz aynı zamanda seviyesine göre de üst seviyede antrenman edinmesi, gereken gruplar varsa onları tespit edip ayırıp hem bizim Gençlik Spor kulübümüze hem diğer kulüplere alt yapı için sporcu tespitinde kullanırız. Yaz günleri okul faaliyetleri olmadıkları için çocuklarımızı ve gençlerimizin boş zamanları çok olduğundan dolayı aile bireylerinin yaz okulumuza yönlendirmelerini istiyoruz. Yaz ayları çocuklarımızın gelişme ve büyüme aylarıdır bu tarz etkinliklere sokarak çocuklarımızın fiziki açıdan gelişmesine yardımcı olur. Bu faaliyetler esnasında biz çocuklarımıza beslenme alışkanlıkları ile ilgili bilgilerde veriyoruz. Bu çalışmalara gelecek olan çocuklarımıza, gençlerimize tişörtü, şortunu şapkasını il Müdürlüğü olarak temin ediyoruz” dedi.
Etkinliklere katılmak isteyenler Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne müracaat ederek kayıtlarını yaptırmaları yeterli. (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here