12 Mesleki ve Teknik Eğitim Lisesi Okulların isimleri değişti

120
* Milli Eğitim Bakanlığı yayımladığı genelgeyle birlikte tüm ülke genelinde Meslek Liseleri’ne “Anadolu” ibaresi koydu. Bununla birlikte Kırklareli Merkez ilçede 5, Babaeski’de 3, Lüleburgaz’da 4 olmak üzere Mesleki ve Teknik Eğitim Lisesi Okulları’nın isimleri de değişti.
 
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeyle Kırklareli’de 5, Babaeski’de 3 Lüleburgaz’da 4 olmak üzere Mesleki ve Teknik Eğitim Lisesi Okulların isimleri değiştiğini söyledi. MEB’in yayımladığı genelgeyle Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde bulunan tüm Meslek Liseleri’ne “Anadolu” ibaresi geldiğini söyleyen Korkmaz, bu isim değişliği ile birlikte okul türlerinin azalacağını söyledi.  
* Kırklareli
Yayımlanan genelgeden sonra Kırklareli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi (Kırklareli Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi), Kırklareli Anadolu Sağlık Meslek Lisesi (Kırklar Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi), Kırklareli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi (Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) Merkez Ticaret Meslek Lisesi (Kocahıdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), Kız Teknik ve Meslek Lisesi (Yahya Kemal Beyatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) oldu. 
* Babaeski 
Kız Teknik ve Meslek Lisesi (Babaeski Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), İMKB Ticaret ve Meslek Lisesi ( Babaeski İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi (Babaeski Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) oldu.
* Lüleburgaz 
Büyükkarıştıran Kız Teknik ve Meslek Lisesi (Büyükkarıştıran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), Kız Teknik ve Meslek Lisesi (Rumeli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), Lüleburgaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi (Lüleburgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), Lüleburgaz Ticaret Meslek Lisesi (Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) oldu. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here