12 kişiden 7’si çıkarıldığı mahkemece tutuklandı

24
* Kırklareli ve Edirne’de yapılan eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 12 kişiden 7’si tutuklanarak cezaevine gönderildi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli ve Edirne’de uyuşturucu madde satıcılarına yönelik yapılan eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 12 kişiden 7’si çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele şubesi ekipleri tarafından bir süredir sürdürülen teknik takibin ardından geçtiğimiz gün Kırklareli’nin Babaeski ve Lüleburgaz ilçeleri ile Edirne’nin Uzunköprü İlçesi’nde çok sayıda adrese yapılan operasyon da 10 kişi, yapılan soruşturmanın derinleştirilmesiyle birlikte gözaltı sayısı 12’ye yükselmişti.
Kırklareli’de alınan ifadelerinin ardından Babaeski Adliyesi’ne sevk edildi. Mahkemeye çıkartılan 12 kişiden; Bora Atalay, Ceyhun Kuşçu, Eser Mercan, Dilaykan Akayran, Sezgin ile Bircan Karbulut ve Şevki Parlak tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Yapılan operasyonda; 9 gram esrar, 100 adet ecstasy hap, 5 gram kokain, 108 adet bonzai hap, 115 gram kenevir bitkisi, 2 adet akineton hap ve 1 adet içime hazır esrar maddesi ele geçirilmişti. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here