12 futbolcu boş mukaveleye imza attı

31
Kırklarelispor dış transferin yanı sıra iç transfere yöneldi.

HABER MERKEZİ
02 Temmuz 2010 Cuma günü saat 16.00’da kulüp binasında yaptığı imza törenine Kırklarelispor yönetim kurulu üyeleri Caner Sungur, Ömer Topuz, Emre Tırak, Ahmet Yaşçınöz, Kırklarelispor Futbol Şube Sorumlusu Bahadır Sucuoğlu ve Antrenör Alptekin Baştürk katıldı.
Kırklarelispor Başkanı Volkan Can yaptığı açıklamasında şunları kaydetti;
“2 gün önce Ümit Şığva’ya imza attırırken o günde demiştik Çarşamba, Perşembe gibi iç transfer görüşmemize başlayıp Cuma günü netleştireceğiz. Sağ olsun Kırklarelispor’lu 12 futbolcuyla yeniden anlaştık. Boş mukaveleye hepsi imza attı.
Ogün Ayaz, Muhammet Turan, Caner Yalçın, Hasancan Özkan, Göksel Ergün, Emre Danışan, Kadir Yıldırım, Melih Yıldız, Gökmen Güre, Tayfun Şen, Hakan Akır‘la anlaştık. Kırklarelispor’a hayırlı uğurlu olsun. Bizim hakkımızda bazı gazetelerde yorumlar çıktı. Biz bu Kırklarelispor’un 1998 yılında bu takımın amigoluğundan başladım işe. Bizde taraftar grubu olarak her şeyi biliriz. Kırklarelispor’un ne kadar zor durumdan nerelere geldiğini de biliyoruz. Bu birlik ve beraberliği yürütüyoruz. Bütün topçu kardeşlerim burada, ben sözlü onlara bırakıyorum. Biz elimizden gelen her şeyi yaptık onlara, sezon sonu olan maç primlerini de federasyondan gelecek parayla ödeyeceğimizi söyledik. Onlarda bunu hoşgörüyle karşıladılar. Çünkü ilk gelen 67 bin lira federasyon tarafından kesildi. İkici parada Eylül’ün 15. inde gelecek. Kırklarelispor’da kimsenin parasının kalmayacağını, yönetimde dahil herkesin bilgisi var. Biz onlara güveniyoruz. Güvenmeye de devam edeceğiz. Geçen sezon yine biz inanmamışlardı, inşallah sezon sonunda 3. Lig’e çıkacak demiştik bu takım, şimdi de hedefimiz 2. lig. Birlik ve Berberlik günüdür. Biz yönetim olarak sporcu kardeşlerimize güveniyoruz yeter ki oynasınlar forma orada. 24 kişilik bir kadro kuracağız. Tabiî ki dışarıdan da adam alacağız. 12 kişiyiz burada gördüğün gibi, bu şekilde maça çıkarsan 3. Haftada 7-8 kişiyle Ligi bitirmek zorunda kalırız.
Bazı sitelerde yorum yapan arkadaşlar, Kırklarelispor taraftarları 10 yıldan beri neredeydi. Biz her zaman buradayız ve kapımız her zaman açık. Kulaktan duyma bilgilere ortaya çıkmasınlar. Şuanda kulübün 166 Lira federasyona borcu var, buları biliyorlar mı bakalım. 1 Milyon 350 bin liralık borçlu bir kulübü aldığımızı ve bütün yönetici arkadaşlarımızın taşın altına elini koyduklarını biliyorlar mı? Boş ve asılsız haberlere, söylentilere karnımız tok. Bir daha da bu tarz söylentilere cevap verip kendimi, yönetici arkadaşlarımı ve Bilgin hocamızla, Alptekin hocamızla ilgili asılsız iddialarda bulundular. Biz yine aldırış etmedik. Sene geçtiğimiz şampiyonluk olduğu gibi vilayet meydanında Kırklareli’ni ayağa kaldıracağız. Bizi seveni de, sevmeyeni de maçlarımıza bekliyoruz. Yalnız duvardan atlamayıp, Kırklarelispor için 5’er lira verip yardım ederlerse futbolcularımız da aç kalmaz” dedi.
Başkan Can Sözü Kırklarelispor futbolcularına bıraktı ve ilk olarak takım kaptanı Tayfun Şen takım hakkında ve para konusunda çıkan iddiaların asılsız olduğunu, yönetime güvendiklerini belirtti. Daha sonrasında Gökmen’de kaptana katıldığını iddiaların tamamının asılsız ve Kırklarelispor’un başarılarını çekemeyenlerin yaptığını belirtti. Ayrıca Başkan Can Eray Verep’in İstanbul’da olduğunu ve geldiğinde boş mukaveleye imza atacağını daha öncesinden konuşup anlaştıklarını belirtti. (ue-çd)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here