“12 Eylül’de “Hayır” diyeceğiz”

21
* Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, 12 Eylül 2010 tarihinde yapılacak olan Anayasa Referandumu’nda CHP’nin “Hayır” oyu kullanacağını söyledi.


HABER MERKEZİ
Cumhuriyet halk partisi (CHP) Kırklareli İl Teşkilatı 11 Temmuz 2010 Pazar günü saat 10.30’da Paşa Kafe’de düzenlenen kahvaltıda basın ile bir araya geldi.
Düzenlenen toplantıya; CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Başkan Yardımcısı Ünal Başkur, Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Tuna Soykan, CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu, Merkez İlçe Başkanı Gürkan Yenerel ile Kırklareli’deki Yerel Gazeteler ile Ajans Muhabirleri katıldı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu yaptığı konuşmasında Türk Halkının CHP’yi bir kurutuluş olarak gördüğünü belirterek, Kırklareli’deki 3 Milletvekili çıkartma iddiasını tekrarladı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek’te yaptığı konuşmasında 12 Eylül 2010 tarihinde yapılacak olan Anayasa Referandumu’nda CHP olarak “Hayır” oyu kullanacaklarını belirterek şunları kaydetti:
“Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin artık umudu haline gelmiştir. Önümüzdeki seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi tek başına iktidara gelecektir. Referandumun bir meclis aşaması var. Anayasa değişim paketi Türkiye’nin gündemine nasıl geldi birden
Önümüzde referandum var. Referandum içerisinde Türk insanını ilgilendirecek bir madde yok. Bunun hesabını halk 12 Eylülde sandıkta soracaktır. Biz referanduma Hayır oyu kullanacağız.
Önümüzde ülkenin hiç bir ihtiyacını karşılayamayacak bir referandum var. Halka bu referandumu anlatacağız. Sandıktan da yüzde yüz Hayır çıkacaktır. İşsizlik kader değil, çiftçiler ikinci sınıf vatandaş olmayacak düşüncesiyle referanduma Hayır diyoruz. Ülke genelinde neyin ne olduğu gözüküyor. Kurultay’dan sonra Cumhuriyet Halk Partisi’ne yoğun bir ilgi oldu. Cumhuriyet Halk Partisi bu seçimlerde tek başına iktidara gelecektir. Türkiye artık CHP’yi bekliyor.” (s)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here