“12 Eylül’de demokrasi kazanmış olacaktır”

9
Tarihi referandum yaklaşıyor. 12 Eylül 1980 askeri darbesiyle hayatımıza giren Anayasa’da köklü demokratik değişiklikler yapan Reform Paketi bu kez 12 Eylül 2010’da halkoyuna sunuluyor.

HABER MERKEZİ
Babaeski’de de yaklaşan Halk Oylaması öncesi ilçedeki tüm siyasiler vermiş oldukları ılımlı mesajlar ile birlikte hareket edeceklerinin sinyalini veriyorlar.
Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı PANKOBİRLİK Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Dal’ın da bulunduğu makam odasında referandum süreci ile ilgili Gazetemiz Babaeski Temsilcisi Özkan Başaran’a yaptığı açıklamada şunları belirtti;
 “12 Eylül 2010 tarihinde yapılacak olan referandum öncesinde geçmiş dönem Belediye Başkanlarımızın ve Milletvekillerimizin gazeteler aracılığı ile vermiş oldukları olumlu mesajlar bizleri sevindirdi. Siyasi sürtüşmeler, sataşmalar ile yıllardır bazı şeylerin gerçekleştirilemediği ortada açıktır. Babaeski her zaman çevre bölgelerde kenetlenmişliği ile ün kazanmış bir ilçedir. Referandumda milletimiz kendi hür iradeleri ile “Evet” ya da “Hayır” oyunu kullanacak ve ülkemizin geleceği bu Referanduma göre şekillenecektir. Değişiklik yapılacak maddeler ortada, savunanlar ortada, karşı çıkanlar ortada halkımız hepsini görüp dinledikten sonra nihai kararını verecektir.
Ayrıca son günlerde İnegöl’de, Hatay’da meydana gelen gelişmeler bizleri son derece üzmüştür. Hatay’da hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimizin ruhu şad olsun. Ülkemizin başı sağ olsun. Referandum yaklaştıkça bu tip provoke olayların sayısı daha da artacaktır. Bu nedenle Ülkemizdeki tüm vatandaşlarımızın her türlü provokasyonlara karşı son derece sağduyulu olması gerekmektedir. Devir birlikte kenetlenme devri ve kimsenin birliğimizi, huzurumuzu bozmasına izin vermemeliyiz.12 Eylül’de de Babaeski halkı özgür iradesi kullanarak Anayasa paketi ile ilgili kararını verecek ve sonunda demokrasi kazanmış olacaktır.” (ö.b.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here