12 Dav Adam Basketbol Okulları Kırklareli’de

19
* 12 Dev Adam Basketbol Okulları Direktörü Samer Şenbayrak, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından organize edilen proje kapsamında Kırklareli’de geleceğin Dev Adamları’nı bulmayı amaçladıklarını belirtti.

HABER MERKEZİ
12 Dev Adam Basketbol Okulları Direktörü Samer Şenbayrak, Gazeteci-Yazar İsmet Badem ve Yönetici Asistanı Özden Eken, Kırklareli Gençlik ve Spor İl Müdürü Yılmaz Emen’i ziyaret etti.
Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından organize edilen proje kapsamında Kırklareli’de geleceğin Dev Adamları’nı bulmayı amaçladıklarını belirten 12 Dev Adam Basketbol Okulları Direktörü Samer Şenbayrak şunları kaydetti:
“Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından organize edilen bir proje bu Gençlik Spor Müdürlüğü’nün katkılarıyla yapıyoruz. 2002 yılından beri başladığımız bir proje bu. 20 ilde başlamıştık bu gün itibariyle 55 ildeyiz. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak Anadolu’da basketbolu yayma, basketbolu geniş kitlelere yaymak için geliştirdiğimiz bir projedir. Projeyi başlattığımız şehirlerde yerleşik antrenörleri eğitiyoruz.
Büyük şehirlerde ya da dünyanın herhangi bir yerinde basketbol adına uygulanan bütün eğitim sistemlerini Kırklareli’de ki çocuklar içinde uygulamak için buradayız. Çocuklarımızın kendilerini geleceğin dev adamları olarak görebilmeleri adına A Milli Takımımızın maçlarda giydikleri formaların minyatürlerini yaptırıyoruz. Antrenmanlarını tek tip kıyafetle yapıyorlar. Devamlı bizim kontrolümüz altında olacaklar. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak biz bunları yakından takip ediyoruz. Aralarında ki yetenekli çocuklarımızı alt yapı Milli Takımları’na kazandırmak için çaba sarf edeceğiz. Çocuklarımız büyük şehirlerde imkanların hepsine bu vesileyle kavuşmuş oluyorlar.
Basketbol Federasyonu tarafından 7 ila 12 yaş grubundaki basketbol sevdalı çocuklar, bu projede mercek altına alınacak. Kendi illerinde Basketbol Federasyonu tarafından eğitilmiş olacak. Göze batanları da daha sonra milli takımların alt yapılarında değerlendireceğiz. Çocuklarımız ve aileleriyle beraber Kırklareli’ne biraz daha basketbolu sevdirebilmenin neşesi içindeyiz, bütün amacımız bu. 2002 yılından beri yaklaşık 35 bin çocuğumuz basketbol eğitimi aldı. Bir çekirdek aileyi 4 kişi olarak düşünürsek yaklaşık olarak 140-150 kişilik bir basketbol ailesi bu vesileyle Türkiye’ye yayıldı.
Kırklareli’de de biz böyle bir basketbol okulunun var olmasını istiyoruz. Gençlik Spor İl Müdürümüzden bize böyle bir talep geldi. Basketbol Federasyonu olarak da biz bunu görev edinip buraya geldik. Bizlerde gerekli desteği merkezden sağlayarak, Kırklareli’ni önemli bir Basketbol Merkezi olarak görmek istiyoruz.
Kırklareli İl Gençlik ve Spor Müdürü Yılmaz Emen’de ilimizde Basketbol’a karşı ilginin büyük olacağına inandığını belirterek şunları kaydetti:
“Kırklareli ilimizde Basketbol Federasyonunun böyle bir organize düzenlemesi bizi son derece memnun etti. Bizde buna katkı sağlamak için elimizden geleni yapacağız. İnşallah başarılı olacağımıza inanıyoruz. İlimiz Trakya’nın köşe ve saklı bir yerinde olduğu için çok fazla spor faaliyetine ev sahipliği yapamıyoruz ama bundan sonra inşallah bu tür faaliyetlerin ilimize gelmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bütün federasyonların ilimizde yılda en az 1 defa faaliyet yapması, ham ilimiz açısında hem de Kırklareli vatandaşlarımızın sporu tanıması açısında son derece güzel olacaktır. İlimizin Avrupa yakasında olması ayrı bir özelliktir. Basketbola da büyük bir ilgi olacağını zannediyorum ve bunu da tanıtmaya çalışacağız. Zaten arkadaşlarımızla son 1 aydır bu konuyla ilgili çalışmalar yapıyoruz ve bundan sonrada devam edecektir. Katkısı olan Federasyona ve sizlere teşekkür ederim.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here