112 Acil Yardım Filosu’na 4 Ambulans daha katıldı

46
T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından Kırklareli’ye tahsis edilen 4 adet Tam Donanımlı Acil Yardım Ambulansı ile Kırklareli il genelinde faaliyet gösteren Ambulans Sayısı 29’dan 33’e çıktı.

HABER MERKEZİ
T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından Kırklareli’ye tahsis edilen 4 adet Tam Donanımlı Acil Yardım Ambulansı ile Kırklareli il genelinde faaliyet gösteren Ambulans Sayısı 29’dan 33’e çıktı.
Kırklareli İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Dr. Şenay Mandacı yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Kırklareli il genelindeki 14 adet 112 Acil Yardım İstasyonumuzda 29 adet Tam Donanımlı Acil Yardım Ambulansımız ile vatandaşlarımıza en hızlı ve en sağlıklı hizmetleri veriyorduk. Sağlık Bakanlığımız tarafından ilimize tahsis edilen 4 adet Tam Donanımlı Acil Yardım Ambulansımız ile bu sayı 33’e çıktı. Yeni gelen bu 4 Ambulansımızın 1 tanesine Lüleburgaz’daki, 1 tanesi Demirköy’deki istasyonlarımıza göndereceğiz. Geri kalan 2 tanesini de merkez ilçedeki istasyonlarımızda kullanacağız.
* “Bizim için 1 saniyenin bile önemi çok büyüktür”
Bizim için insan hayatının kurtulması bakımından 1 saniyenin bile önemi büyüktür. Bu sebeple yeni gelen bu Ambulanslarımız ile vatandaşlarımıza önceden olduğu gibi daha hızlı hizmet verecek olmaktan dolayı çok memnunuz.
Tüm istasyonlarımızda kent içerisinden arandığımız andan itibaren 10 dakika içerisinde bizi arayanlara müdahale ediyoruz. Bundaki erişim oranımız %96. Kırsal kesimlere müdahalemiz için bizi aradıklarından itibaren 30 dakika içerisinde gerçekleştiriyoruz. Bundaki erişim oranımız ise %95’tir.
Geçtiğimiz 2013 yılı içerisinde Kırklareli İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi’ne 219 bin 65 çağrı yapılmıştır. Bunların 20 bin 288’i gerçek vaka için aranmıştır. Geriye kalan aramalarda hatlarımız boşu boşuna meşgul edilmiştir. Geçtiğimiz yıl yapılan aramaların ortalama olarak ayda 6 tanesi de sılsız çıkmış, belirtilen yere giden araçlarımız boş dönmüştür. Boşu boşuna yapılan aramalar esnasında, bizleri gerçekten ihtiyacı olanlar arayabilir. Onlara bu sebeple ulaşmada gecikmeler olabilir. Bu sebeple vatandaşlarımız bizleri boşuna arayarak meşgul etmesinler. Bir başkasının hayatı ile oynamasınlar.” (Savaş Eskici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here