“11. Ulusal Kırkpınar Fotoğraf Yarışması” başvuruları devam ediyor

14
Edirne Belediye Başkanlığı tarafından geleneksel olarak her yıl gerçekleştirilen Ulusal Kırkpınar Fotoğraf Yarışması’nın bu yıl 11.si düzenlenecek.

HABER MERKEZİ
 Düzenlenen yarışmaya katılacakları eserlerini 28 Mayıs 2010 Cuma gününe kadar Edirne Belediye Başkanlığı Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü adresine elden veya kargo yoluyla teslim edebilecek.
11. Ulusal Kırkpınar Fotoğraf Yarışması’nın, Edirne Belediyesi tarafından iki ana konu altında yapılmasına karar verildi. Buna göre; Edirne Sarayiçi Güreş Sahasındaki (Kırkpınar Ermeydanı) Saha İçi Güreş Etkinlikleri, Geleneksel Kırkpınar Kültürünü yansıtan (Kırkpınar Festivali) Saha Dışı Etkinlikleri konularını içeren fotoğraflar yarışmanın konusu olacak.
Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) 2010/03 nolu desteği ile düzenlenen yarışmaya katılacakların eserlerini 28 Mayıs 2010 Cuma gününe kadar Edirne Belediye Başkanlığı Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü adresine elden veya kargo yoluyla teslim edebilecekler.
Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Namık Kemal Döleneken, Fotoğraf Sanatçıları Behiç Günalan, İlyas Göçmen, Yusuf Darıyerli ve Bülent Öniz tarafından oluşan seçici kurul 31 Mayıs 2010 Pazartesi günü toplanacak ve değerlendirme yapacaktır.  Sonuçlar aynı gün yapılacak basın toplantısı ile açıklanacak ve Edirne Belediyesi’nin www.edirne.bel.tr adlı web sitesinde de yayınlanacak. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here