“10 yıllık Elektrik Sayaçlarının periyodik muayeneleri yapılması gerekiyor”

15
Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Genel Müdür Ahmet Erdoğan 16 Haziran 2010 Çarşamba günü yaptığı yazılı açıklamasında şunları kaydetti;


HABER MERKEZİ

“ 3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanununun ilgili hükümleri doğrultusunda 10 yıllık damga süresini doldurmuş olan Elektrik Sayaçlarının periyodik muayenelerinin yapılması gerekiyor.
Şirketimiz görev bölgesi içerisinde yer alan Tekirdağ, Çorlu ve Çerkezköy’de bulunan toplam 62.172 adet 10 yıllık damga süresini doldurmuş olan elektrik sayacının periyodik muayenesinin yapılabilmesi için gerekli olan sayaç sökme takma işi, Şirketimizce 30 Mart 2010 tarihinde ihale edilmiş olup, ihaleyi kazanan ‘Körfezim Elektrik Gıda Nak. İnş. Tur. Tem. İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti.’ ile 10 Mayıs 2010 tarihinde sözleşme imzalanmış ve bahse konu yüklenici şirket, 10 Haziran 2010 tarihinde sayaç sökme takma işine fiili olarak başlatıldı.
Yine Şirketimiz görev bölgesi içerisinde yer alan Kırklareli ve Edirne’de bulunan toplam 136.733 adet 10 yıllık damga süresini doldurmuş olan elektrik sayacının periyodik muayenesinin yapılabilmesi için gerekli olan sayaç sökme takma işi, Şirketimizce 30 Mart 2010 tarihinde ihale edilmiş olup, ihaleyi kazanan ‘Körfezim Elektrik Gıda Nak. İnş. Tur. Tem. İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti.’ ile 10 Mayıs 2010 tarihinde sözleşme imzalanmış ve bahse konu yüklenici şirket, 10 Haziran 2010 tarihinde sayaç sökme takma işine fiili olarak başlatıldı.
Sayaç Sökme-Takma işinin muhteviyatı 10 yıllık damga süresini doldurmuş olan abone malı sayacın sökülerek yerine kurum sayacının takılması, sökülen abone sayacının periyodik muayenesinin yapılması için sayaç ayar istasyonuna gönderilmesi, periyodik muayenesi yapılan abone sayacının tekrar yerine takılması ve kurum sayacının sökülerek geri alınmasıdır.”
Ayrıca ‘Elektrik Piyasası Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği’nin ilgili maddesi gereği periyodik muayenesi yapılacak olan sayaçlar için ilgili abonelerden, Tekirdağ İli sınırları içerisinde bulunanlardan 12,47 TL, Kırklareli ve Edirne İlleri sınırları içerisinde bulunanlardan 12,45 TL bedel, bir defaya mahsus olmak üzere elektrik tüketim faturalarına yansıtılarak tahsil edileceği bildirildi. (ue)


                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here