10 bin Kursiyer belgelendi

4
* Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürlüğü, 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı’nda 350 Kurs açtı. 10 Bin’e yakın Kursiyere’ de belge verdi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürlüğü’nden alınan Bilgiye göre; 2014-2015 Öğretim Yılının başlaması ile 1 Eylül İtibari ile 350 Kurs açılarak bu kurslardan 10 Bin Kursiyere belge verildi. Açılan Kurslarda en çok Talebi Hijyen Eğitimi, Yabancı Dil Kursları ve Web Tasarım Kursları gördü. 
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Kursların yanında, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi kapsamında 15 Kurs açarak 200 öğrenciye Bağımlılıkla Mücadele eğitimi verildi. Bu eğitimlerin gelecek dönemde devam edeceği bildirildi.
Çocuk Evleri Koordinasyon Merkez ÇEKOM’ da 25 Saatlik Çocuk Bakım Eleman Kursu açıldı. Kursa 17 Kursiyer katıldı. Kurs,6 Gün 8 Saatlik eğitim ile devam ediyor. Kurs 26 Eylül de sona erecek. 
“Okullar Hayat Olsun” Projesi kapsamında Yaz Etkinlikleri düzenleyen Kırklareli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 1 Temmuz 2015 Çarşamba gününden itibaren; İngilizce, Halk Oyunları, Enstrüman Kursları açacak. Kurslarda 7-14 Yaş arası çocuklara eğitim verilecek. Kursların kayıtları 29 Haziran’da başlıyor. Kurslara, kayıtlar e.yaygin.meb.gov. tr adresinden yada Halk Eğitim Merkezi Danışma Birimi’nden kayıt yaptırılabilecek.  (Selçuk Vurucu)
TEILEN
Önceki İçerikSıcak hava bunalttı
Sonraki İçerikYok mu duyan?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here