“1. Uzunlar Erkunt Traktör Streetball Turnuvası” yarın başlıyor

20
Gençlik Spor İl Müdürlüğünden alınan bilgilere göre Trakya Üniversitesi öğrencileri tarafından düzenlenen, “1. Uzunlar Erkunt Traktör Streetball (Sokak Basketbolu) Turnuvası”…

HABER MERKEZİ
Gençlik Spor İl Müdürlüğünden alınan bilgilere göre Trakya Üniversitesi öğrencileri tarafından düzenlenen, “1. Uzunlar Erkunt Traktör Streetball (Sokak Basketbolu) Turnuvası”  Serkom  İletişim, Balaban, Önerler Gıda, Cennet Pastanesi, Bayraktar Ticaret, Cafe 288, Uzunlar Erkunt Traktör Bölge Bayii, Magic Hands, Kırklareli Belediye Spor ve Dostluk Evi Cafe, Final Dershanesi, Merkez Döner, Güçlü Sucukları, Kırklareli Bilişim ve Kırklareli Matbaacılıktan aldıkları destekler ile yarın başlayacak.
Dostluk Evi’nde yapılan kayıtlar 22 Haziran 2010 Salı günü sona ererken, Kapalı Spor Salonu yanında bulunan açık basketbol sahasında yapılacak. 24-27 Haziran 2010 tarihleri arasında yapılacak olan ‘Streetball’ Sokak Basketbolu Turnuvasına katılan 14-17 yaş arası 20 TL, 18 yaş ve üzeri 30 TL ücretli olduğu belirtildi. Ayrıca turnuvada dereceye giren takımlar para ödülü ile ödüllendirileceği açıklandı.
* ‘Streetball’ Sokak basketbolu nedir?
Takımlar 3 asil 2 yedek olarak 5 oyuncudan oluşur.
Üçer kişilik takımlarla tek potada oynanır.
Takımlar maçtan 30 dakika önce aktivite alanında hazır olmalıdır.
3 oyuncu ile maça başlamayan takım hükmen yenik sayılır.
Takımlar 2. anonstan sonra sahaya gelmemişlerse hükmen yenik sayılır.
Kurallar gereği herhangi bir oyuncunun oyun dışı kalması halinde takımlar oyuna iki oyuncu ile devam edebilir  tek oyuncusu kalan takım hükmen mağlup ilan edilir.
Hükmen mağlubiyet durumunda mevcut skor sahada kalan takım adına galibiyet sonucu olarak belirlenir. Önde olan takım maçı bitiremeyecek durumda kalır ise maç skoru 11-0 olarak belirlenir ve değerlendirmeye alınır.
İki teknik veya sportmenlik dışı faul alan kişi turnuvadan ihraç edilir.
Sakatlık anında zaman durur.
Yaralanma sonucu oyuncuda kanama devam ederse oyuncu oyundan çıkmak mecburiyetindedir. Oyuncu kanaması durana kadar oyuna giremez. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here